Lauksaimnieku protesti notiks 16 pilsētās; brīdina par satiksmes ierobežojumiem

Lauksaimnieku organizētie protesti pirmdien, 5.februārī, notiks 16 pilsētās, ziņo biedrības “Zemnieku saeima” pārstāvji.

Protesti paredzēti – Liepājā, Saldū, Talsos, Tukumā, Kuldīgā, Jelgavā, Dobelē, Bauskā, Jēkabpilī, Aizkrauklē, Daugavpilī, Rēzeknē, Valmierā, Gulbenē, Limbažos un Ogrē.

Biedrības pārstāvji brīdina, ka protestu norisē tiks izmantota arī lauksaimniecības tehnika, līdz ar to ir jārēķinās ar iespējamiem satiksmes ierobežojumiem.

“Pirmajā posmā protesti plānoti miermīlīgi, lauksaimniekiem pulcējoties katra Latvijas reģiona iepriekš definētās lokācijās. Protestu laikā mēs aicinām protesta dalībniekus netraucēt operatīvā transporta kustībai un ievērot miermīlīgu pārvietošanos ar lauksaimniecības un cita veida tehniku,” norāda “Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Lazdiņš skaidro, ka protestu dalībnieki protestu sākumu punktos pulcēsies no plkst.10, bet protestu sākums, katrā pilsētā dodoties pa savu maršrutu, būs plkst.11.

Tostarp Liepājā lauksaimnieku pulcēšanās notiks pie “Linas Agro” centra “Grobiņa” un lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Durbes grauds”, Saldū – pie lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Latraps” Saldus punkta, Talsos – laukumā pie “Wurth”.

Tukumā pulcēšanās notiks uz ceļiem P104 un P98, pie apļiem, Kuldīgā – laukumā pie Ventas tilta, Jelgavā – pie “Latraps” Elejas punkta, Dobelē – uz Īles ceļa pie “HG Farming”, Bauskā – pie lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Saimnieks-V”, Jēkabpilī – pie “Latraps” Jēkabpils punkta.

Lauksaimnieku pulcēšanā Aizkrauklē notiks pie Kokneses Tīnūžu ceļa apļa, Daugavpilī – pie “Latraps” Daugavpils punkta, Rēzeknē – pie AS “Rēzeknes dzirnavnieks”, Valmierā – pie lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Vaks”, Gulbenē – pie “Vaks” Gulbenas punkta, Limbažos – pie Skultes “Elagro Trade”, bet Ogrē – pie Ogresgala viadukta.

BNN jau ziņoja, ka Lazdiņš iepriekš pauda, ka Latvijas lauksaimnieku pacietības mērs ir pilns.  “Un tas aumaļām līst pāri malām. Ar nožēlu jāatzīst, ka esošās valdības sastāvs īpaši izceļas ar savu aroganci un vienaldzību,” uzsverē Lazdiņš.

Protesta laikā zemnieki vēlas panākt Krievijas un Baltkrievijas pārtikas produktu tūlītēja importa aizliegumu bez pārejas perioda, 5% samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes atjaunošanu Latvijai raksturīgajiem augļiem, ogām dārzeņiem, birokrātijas mazināšanu lauksaimniecības nozarē, plašāku pieeja aprdošināšanas un apgrozāmo līdzekļu programmām, kā arī atteikšanos no nacionāla līmeņa zemes apgrūtinājumiem vai citiem zemes lietošanas ierobežojumiem.

Tāpat Lazdiņš iepriekš pauda, ka kopš pagājušā gada novembra lauksaimnieku ārkārtas sapulces, kurā lauksaimnieki iesniedza Zemkopības ministrijai un ministram Armandam Krauzem (ZZS) prasības nozares sakārtošanai, līdz šim ir izpildīta tikai viena.

Savukārt BNN intervijā Krauze norādīja, ka lielākā daļa no protesta prasībām jau tiek risinātas un “atrodas procesā”.

 
Seko mums arī FacebookDraugiem un X!
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas