LDz pamatkapitāls palielināts par teju 38,5 miljoniem eiro

Izmantojot iepriekšējo pārskata gadu peļņu, VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) pamatkapitāls no 289,142 miljoniem eiro ir palielināts līdz 327,622 miljoniem eiro, liecina Firmas.lv informācija.

Pamatkapitāla palielināšanas noteikumos teikts, ka pamatkapitālā ieguldīta iepriekšējo pārskata gadu sadalītā peļņa. Tā bija atstāta LDz rīcībā – paredzēta infrastruktūras objektu atjaunošanas un uzturēšanas finansēšanai laika periodā no 2015. līdz 2020.gadam – un ir pilnībā izlietota attiecīgās akcionāru sapulces lēmumā paredzētajiem projektiem.

Jau vēstīts, ka LDz koncerna apgrozījums 2021.gadā bija 249,177 miljoni eiro, kas ir par 1,9% mazāk nekā 2020.gadā.

Toties koncerns guva peļņu 3,909 miljonu eiro apmērā – pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

Latvijas dzelzceļš ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna Latvijas dzelzceļš valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali; LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums LDz ritošā sastāva serviss; apsardzes uzņēmums LDz apsardze; loģistikas uzņēmums LDz loģistika; kā arī infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums LDz infrastruktūra, kam 2022.gada maijā sākts likvidācijas process.

Lasiet arī: Jaunā satiksmes ministra prioritātes – dzelzceļš, autoceļu un sabiedriskā transporta infrastruktūra

 

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas