Lemj par palīdzību Moldovai

45 valstis un organizācijas pirmdien, 21.novembrī, tiksies Parīzē, lai lemtu par vairāku miljonu eiro palīdzību Moldovai. Pieaug bažas, ka karš Ukrainā var vēl vairāk satricināt situāciju valstī, raksta Reuters.

Moldova atrodas starp Ukrainu un Rumāniju un jau kopš kara sākuma izjūt augošo energoresursu un pārtikas cenu kāpumu, kā arī tā ir uzņēmusi tūkstošiem kara bēgļu. Valsts, kurā dzīvo 2,5 miljoni iedzīvotāju, ir uzņēmusi daudz vairāk bēgļu pret iedzīvotāju skaitu nekā jebkura cita valsts.

Krievija ir samazinājusi dabasgāzes piegādes par apmēram 40%, un Moldova, kas ir ļoti atkarīga no Krievijas energoresursiem, izjūt grūtības piegādāt vajadzīgo elektroenerģijas apjomu saviem iedzīvotājiem. Moldova savulaik bija daļa no Padomju Savienības, un šobrīd daļu valsts teritorijas savā kontrolē pārņēmuši Maskavas atbalstīti separātisti. Lai gan Moldovu saista ciešas vēsturiskās un valodas saites ar kaimiņvalsti Rumāniju (kas ir Eiropas Savienības dalībvalsts), tā ir pilnīgi atkarīga no Gazprom gāzes piegādēm.

Francijas diplomāts preses konferencē teica: «Moldovu tieši ietekmē sankcijas, jo tā ir atkarīga no Krievijas energoresursiem. Turklāt daļu valsts teritorijas kontrolē Krievijas karaspēks, kas padara to īpaši ievainojamu.»

Iepriekšējas atbalstītāju sanāksmes notika Berlīnē un Bukarestē, un paredzēja sniegt atbalstu 1,3 miljardu eiro apmērā. Palīdzības maksājumi paredzēti, lai atbalstītu Moldovas budžetu, palīdzētu ar energoresursu izmaksām un segtu Ukrainas bēgļu uzturēšanos.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas