Levitam zemākais reitings Latvijas prezidentu vēsturē

Pašreizējam Valsts prezidentam Egilam Levitam ir visszemākais vērtējums starp Latvijas prezidentiem, liecina raidījuma Kas notiek Latvijā? pasūtītā  sabiedriskās domas pētījumu firmas SKDS pētījuma  apkopotie dati. 

SKDS  Valsts prezidenta darbības novērtējuma mērījumus apkopo kopš 1996.gada. Iedzīvotāju aptauja liecina, ka

Levita darbību valsts pirmās amatpersonas amatā pozitīvi novērtējuši tikai 27% Latvijas iedzīvotāju, savukārt negatīvu vērtējumu viņa darbībai pauduši 64% aptaujāto. 

Tāpat SKDS aptaujas rezultāti parāda, ka pozitīvu vērtējumu Levita darbībai devuši galvenokārt Nacionālās apvienības (NA) un Jaunās Vienotības (JV) vēletāji. 

Iepriekš jau vēstīts, ka Nacionālā apvienība ir gatava  pašreizējo Valsts prezidentu atkārtoti virzīt uz amatu, bet tika gaidīts paša Levita lēmums. Balsojumā par Levita virzīšanu amatam NA domē nobalsojis absolūtais vairākums, pēc partijas sēdes norādīja NA līderis Raivis Dzintars. Šī būs jau trešā reize, kad NA viņu virza augstajam amatam. 2015.gadā Levits sasniedza vēlēšanu pēdējo kārtu, bet zaudēja Zaļo un zemnieku savienības virzītajam Raimondam Vējonim.

Līdz šim ambīcijas kandidēt uz Valsts prezidenta amatu ir pieteicis arī uzņēmējs, Apvienotā saraksta (AS) dibinātājs Uldis Pīlēns.

BEZ AS VIŅAM ATBALSTU IR PAUDUSI VIRKNE OPOZĪCIJAS POLITIĶU, TOMĒR STABILS BALSU VAIRĀKUMS VĒLĒŠANĀS PĪLĒNAM PAŠLAIK NAV PAVISAM DROŠS.

Arī Levitam gan pašlaik nepietiek balsu pārvēlēšanai, ja AS virza savu kandidātu. Vienīgi Jaunās vienotības (JV) politiķi ir solījuši atbalstīt Levitu, ja NA viņu virzīs pārvēlēšanai amatā.

VALSTS PREZIDENTA VĒLĒŠANAS SAEIMĀ NOTIKS MAIJA PĒDĒJĀ DIENĀ.

Levits Hamburgas Universitātē ieguvis gan juridisko, gan sabiedrisko zinātņu un filozofijas izglītību.

Levits savulaik bija Latvijas vēstnieks Vācijā, Šveicē, Austrijā un Ungārijā. Viņš bija arī 5.Saeimas deputāts, kā arī tieslietu ministrs. Vēlāk Levits tika ievēlēts par Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnesi no Latvijas, bet pēc tam viņš kļuva par Eiropas Savienības tiesas tiesnesi.

LEVITS IR 1990.GADA 4.MAIJA NEATKARĪBAS ATJAUNOŠANAS DEKLARĀCIJAS LĪDZAUTORS, KĀ ARĪ DARBOJIES SATVERSMES PREAMBULAS PROJEKTA IZSTRĀDĒ.

Par Latvijas Valsts prezidentu Levits tika ievēlēts 2019.gadā.

Lasiet arī: Levits kandidēs uz otro termiņu Valsts prezidenta amatā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas