Levits sola Zelenskim turpināt visa veida atbalstu Ukrainai

Valsts prezidentam Egilam Levitam ceturtdien, 5.janvārī, bijusi saruna ar savu Ukrainas kolēģi Volodimiru Zelenski, kuram viņš uzsvēris, ka Latvija turpinās sniegt visa veida atbalstu Ukrainai, sociālajā tīklā Twitter norādījis Levits.

Tāpat viņš paudis atbalstu Ukrainas prezidenta redzējumam par Miera plānu. Arī Zelenskis Twitter norādījis, ka viņam bijusi auglīga saruna ar Levitu un viņš pateicies par spēcīgo atbalstu un daudzpusīgo Latvijas palīdzību. Amatpersonas vienojušās turpināt sadarbību, lai stiprinātu Ukrainas aizsardzības spējas.

Jau vēstīts, ka kopš aizvadītā gada 24.februāra

Latvijas valdības sniegtais militārais atbalsts Ukrainai cīņā pret Krievijas uzbrukumu ir mērāms jau aptuveni 300 miljonu eiro apmērā,

savukārt Latvijas iedzīvotāji, uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas apkopojušas ziedojumus ap 19 miljonu eiro apmērā.

Savukārt Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis 5.janvāra vakarā savā videouzrunā pastāstīja, kas tika apspriests viņa telefonsarunās ar Latvijas un Turcijas prezidentiem.

Zelenskis sacīja, ka viņš ar visiem līderiem apspriež divas lietas – militārā atbalsta palielināšanu Ukrainai, «tas ir, vairāk ieroču armijai», un «aizsardzības visiem ukraiņiem – aizsardzības uz zemes, debesīs un jūrā» palielināšanu.

«Saruna ar Latvijas prezidentu [Egilu Levitu] šodien arī bija veltīta tam ceļam, kas jāiziet visam mūsu kontinentam, lai pēc Krievijas agresijas sakāves tiktu garantēta pa īstam uzticama drošība. Mēs apspriedām Ukrainas miera formulas punktus – gan drošības jautājumus, gan to, kas attiecas uz mūsu teritoriālās integritātes atjaunošanu un pilnu ANO Hartas spēku, un taisnīgu Krievijas un visu tās slepkavu atbildību par teroru pret ukraiņiem,» sacīja Zelenskis.

Zelenskis arī atzīmēja sarunu ar Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu, kurā tika skarti daudzi drošības elementi Melnās jūras reģionā. «Protams, mēs runājām par nepieciešamajiem soļiem pārtikas drošības garantēšanai un par to, kas jāizdara kodoldrošībai un jebkādu radiācijas incidentu nepieļaušanai, kuru draudus Krievija diemžēl ir padarījusi pavisam reālus. Runājām arī par situācijas dinamiku mūsu reģionā – par to, ka Krievijas saimnieki pašlaik ir diezgan izmisīgā stāvoklī okupantu sakāves frontē dēļ un ir gatavi dažādām manipulācijām,» sacīja Ukrainas prezidents.

Viņš pateicās Turcijas līderim par atbalstu nepieciešamībai godīgi atjaunot drošību valstī un visā Eiropā uz Ukrainas teritoriālās integritātes atjaunošanas pamata.

Lasiet arī: Baidens, tiekoties ar Zelenski, apliecina, ka ASV sniegs atbalstu Ukrainai «cik ilgi vajadzēs»

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas