Lielbritānija un pasaule atvadās no karalienes Elizabetes II

Lielbritānija atvadīsies no karalienes Elizabetes II pirmdien, 19.septembrī, bēru ceremonijā, kas būs tradīcijām bagāta un atspoguļos karalienes popularitāti, ko viņai izdevās saglabāt 70 gadu ilgās valdīšanas laikā, vēsta ziņu kanāls CNN.

Ir sagaidāms, ka tūkstošiem cilvēku pulcēsies ielās, pa kurām stiepsies 40 kilometru garais gājiena maršruts. Gājiens sāksies no Londonas centra un turpināsies līdz Vindzoras pilij, kur Svētā Džordža kapelā tiks guldīta karaliene.

Kā vēsta ziņu aģentūra Reuters, pirmdienas, 19.septembra, rītā plkst. 05.30 (pēc vietējā laika) noslēdzās četru dienu periods, kad tūkstošiem cilvēku stāvēja rindā, lai varētu atvadīties no karalienes, kuras zārks atradās Londonas vēsturiskajā Vestminsteras zālē.

Karalienes Elizabetes II bēru ceremonijā piedalīsies dažādu valstu līderi un karaļnamu pārstāvji, lai pēdējo reizi paustu cieņu karalienei.

Bēres apmeklēs ne tikai dažādu valstu monarhi, bet arī aptuveni 500 valstu un ārvalstu vadītāji, tostarp ASV prezidents Džo Baidens (Joe Biden), Francijas prezidents Emanuels  Makrons (Emmanuel Macron), Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen), kā arī Latvijas prezidents Eglis Levits un Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda).

Ir plānots, ka bēru ceremonijā piedalīsies arī Velsas prinča Viljama bērni, deviņus gadus vecais princis Džordžs un septiņus gadus vecā princese Šarlote.

Savukārt karalis Čārlzs III pateicās par daudziem līdzjūtības un atbalsta vēstījumiem, ko viņš ar sievu Kamillu, karalieni konsorti, saņēma no visas pasaules.

Saraksts ar pasaules līderiem un karaļnamu pārstāvjiem, kuri piedalīsies karalienes bēres.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas