Lielbritānijas lidostās plāno atcelt ierobežojumus rokas bagāžai

Nākamajos divos gados Lielbritānijas lidostās varētu tik atcelti vairāki noteikumi, kas attiecās uz šķidrumu un elektroiekārtu pārvadāšanu rokas bagāžā, raksta BBC.

Lielbritānijas valdība ir noteikusi, ka līdz 2024.gada jūnijam lielākajā daļā valsts lidostu jāuzstāda jaunākās paaudzes 3D skeneri, kuri spēs detalizētāk parādīt bagāžas saturu. Izmaiņas ļaus palielināt pārvadājamā šķidruma daudzumu rokas bagāžās no 100 mililitriem līdz diviem litriem, un ceļotājiem arī nebūs jāizņem elektroiekārtas no somas. Izmaiņas bija plānotas jau iepriekš, bet to ieviešanu aizkavēja pandēmija.

Šobrīd, izejot lidostu drošības pārbaudi, pasažieriem jāizņem no somām, piemēram, planšetdatori, portatīvie datori un šķidrumi. Turklāt šķidrumiem, tādiem kā sauļošanās aizsargkrēmi, zobu pastas vai šampūni, jābūt iepildītiem 100 mililitru iepakojumos un ievietotiem caurspīdīgā plastmasas maisiņā. Šie noteikumi ir spēkā kopš 2006.gada novembra, kad tika atcelts trīs mēnešus spēkā bijušais aizliegums ienest šķidrumus kabīnē. Aizliegums savukārt tika ieviests, jo Lielbritānijas policija bija atklājusi plānu uzspridzināt līdz desmit lidmašīnām, izmantojot dzēriena pudelē iepildītas sprāgstvielas.

Valdība norādījusi, ka prasība lidostās uzstādīt skenerus, kas līdzīgi slimnīcās lietotajām datortomogrāfijas iekārtām, ļaus pamazām atteikties no prasības no rokas bagāžas izņemt elektroiekārtas, un ļaus arī palielināt pārvadājamā šķidruma daudzumu.

Jaunie noteikumi stāsties spēkā nākamo divu gadu laikā, tomēr līdzšinējie nosacījumi joprojām saglabāsies lidostās, kuras izmanto vecāku tehnoloģiju. Pasažieriem tiek ieteikts pārbaudīt informāciju par konkrēto lidostu pirms došanās ceļā.

Lielbritānijas satiksmes ministrs Marks Hārpers (Mark Harper) norādīja, ka jaunās tehnoloģijas samazinās gaidīšanas laiku rindā, uzlabos ceļošanas pieredzi, un, kas pats svarīgākais, ļaus laikus novērst potenciālus draudus.

Jaunākās paaudzes 3D skeneri jau vairākus gadus tiek lietoti vairākās ASV lidostās, piemēram, Hārtsfīlda-Džeksona Atlantas starptautiskajā lidostā un Čikāgas O’Hāra lidostā. Bijušais Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons (Boris Johnson) savulaik solīja, ka jaunākās tehnoloģijas atvieglos pasažieru ceļojumus jau 2022.gada beigās, tomēr pandēmija ieviesa savas korekcijas.

 

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas