Lielbritānijas premjerministre: Ukraina var paļauties uz Apvienotās Karalistes atbalstu

Jaunievēlētās Lielbritānijas premjerministres Lizas Trasas (Liz Truss) pirmā ārvalstu telefona saruna  bijusi ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, informē ukraiņu plašsaziņas līdzeklis The Kyiv Independent.

Zelenskis un Trasa telefona sarunā otrdienas, 6.septembra, vakarā apsprieda Ukrainas atjaunošanu, kā arī vienojās par Krievijas saukšanu pie atbildības par paveiktajiem kara noziegumiem. Liza Trasa arī pieņēma Zelenska uzaicinājumu apmeklēt Ukrainu, kā arī uzsvēra, ka ukraiņi var rēķināties ar Apvienotās Karalistes atbalstu.

Savukārt Lielbritānijas un ASV vadītāji telefonsarunā apņēmās kopīgi nostāties pret Krieviju un turpināt atbalstīt Ukrainu karā.

Tikmēr Ukrainas pilsēta Harkiva pirmdien, 7.septembrī, agri no rīta cieta no Krievijas spēku raidīto raķešu trieciena, kā rezultātā tika bojāta infrastruktūra, Telegram vietnē raksta pilsētas mērs Ihors Terehovs.

Ziņu kanāla Al Jazeer aptaujātie eksperti norādīja uz iespējamību, ka pastāvot augsta līmeņa sadarbība starp Ukrainas militārajiem spēkiem un partizāniem, kuri Ukrainas spēkiem sniedz informāciju par Krievijas karaspēku pozīcijām okupētajās teritorijās. Pēc ekspertu domām, partizāni galvenokārt koncentrējas uz galvenajiem uzdevumiem: iznīcināt Krievijas armijas ieročus un piegādes līnijas, kā arī nodot informāciju Ukrainas militārajiem spēkiem.

Ukrainas operatīvā pavēlniecība Dienvidi otrdien, 7.septembrī, agri no rīta ziņoja, ka situācija Ukrainas dienvidos joprojām ir saspringta. Tomēr Ukrainas militārie spēki iznīcināja piecus tankus, trīs velkamos lielgabalus, trīs bruņumašīnu vienības un, kā ziņots, nogalināja 83 Krievijas karavīrus. Ukrainas spēki ir notriekuši arī Krievijas iznīcinātāju Su-25 un dronu Orlan-10.

Vācijas valdība, pirmdien, 6.septembrī, paziņoja, ka tā ir piegādājusi Ukrainai vienu pretraķešu radaru COBRA un piecus pašpiedziņas pretgaisa lielgabalus Gepard.

Tikmēr Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (IAEA) vadītājs Rafaels Grosi (Rafael Grossi) uzstāja, lai Krievija atvelk savu karaspēku no okupētās Zaporižjas atomelektrostacijas, kā arī aicināja Ukrainas spēkus pēc tam nepārņemt spēkstaciju. Krievijas vēstnieks ANO Vasīlijs Nebenzja pirms padomes sēdes sacīja žurnālistiem, ja Krievija demilitarizēs teritoriju, tad to uzreiz ieņems Ukrainas spēki un visu sabojās.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas