Lietotu auto tirgotājiem vismazāk uzticas Eiropas austrumos

Centrāleiropā un Rietumeiropā lietotu auto pircēji tirgotājiem uzticas vairāk nekā Austrumeiropas valstīs, secināts CarVertical veiktajā pētījumā.

Cilvēki visvairāk uzticas tirgotājiem Apvienotajā Karalistē, kur uzticības rādītājs ir 122,2. Augsts uzticības rādītājs ir arī Somijā (120,4), Slovēnijā (109,7), Vācijā (109,4), Slovākijā (107,5) un Čehijā (106,4).

Kā skaidro Mats Buzelis (Matas Buzelis), autobūves eksperts un carVertical komunikācijas vadītājs, Apvienotā Karaliste atšķiras no pārējās Eiropas, jo importēto lietoto automašīnu īpatsvars tur ir ievērojami mazāks.

«Apvienotajā Karalistē tirgus importa daļa ir mazāka, retāk tiek veikti lietotu automobiļu pārrobežu darījumi. Tas nozīmē, ka risks iegādāties automašīnu ar sagrozītu odometra rādījumu var būt mazāks,» stāsta Buzelis.

Buzelis atzīmē, ka lietotu automašīnu plūsma galvenokārt notiek virzienā no rietumiem uz austrumiem.

Latvija (94,5), kopā ar tādām valstīm kā Francija (102), Serbija (100,2) un Polija (94,2), ierindojas to valstu starpā, kas ir ar vidēju uzticības rādītāju lietoto auto tirgotājiem.

Savukārt vismazāk lietotu auto tirgotājiem uzticas cilvēki Bulgārijā, kur uzticības rādītājs ir 79,5. Tāpat skeptiski noskaņoti pret tirgotājiem ir Ungārijas (80,5), Lietuvas (81,6) un Igaunijas (88) iedzīvotāji.

Austrumeiropas valstīs ir sena ar automašīnām saistītu krāpšanas gadījumu vēsture, atzīmē eksperts. Daudziem transportlīdzekļiem ir sagrozīti odometru rādījumi, vai arī tie pagātnē cietuši smagos negadījumos. Tā rezultātā daudzi šo valstu autovadītāji ir kļuvuši par negodīgu tirgotāju upuriem, tāpēc arī vidējais uzticēšanās līmenis ir zems.

Pētījums tika realizēts 17 valstīs un kopsummā tika aptaujāti 4 500 respondenti, informē CarVertical. Respondentiem tika jautāts, vai viņi uzticas lietotu automašīnu tirgotājiem, kā arī vai viņi uzskata, ka ir droši iegādāties lietotu transportlīdzekli, un vai viņi sagaida, ka tirgotāji izpildīs solīto.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas