Lietuvas iekšlietu ministre: Baltijas valstis un Polija plāno slēgt robežu ar Baltkrieviju

Baltijas valstis un Polija apspriež iespēju pilnībā slēgt robežas ar Baltkrieviju, un šis jautājums tiks galīgi saskaņots Varšavā vēl šomēnes, trešdien paziņoja Lietuvas iekšlietu ministre Agne Bilotaite (Agnė Bilotaitė).

Pēc viņas teiktā, runa ir par reģionālu risinājumu. “Pirms nedēļas man bija saruna ar Polijas iekšlietu ministru. Mēs vienojāmies, ka tagad tehniskā līmenī koordinējam tehniskos soļus, algoritmus, kā izskatītos šāda reģionāla lēmuma pieņemšana, ja Baltijas valstis un Polija to darītu vienlaikus,” žurnālistiem Viļņā sacīja Bilotaite.

“Gribu apliecināt, ka mēs pie tā strādājam gan tehniskā līmenī, gan politiskā līmenī – 28.[augustā] Varšavā ir plānota tikšanās, kurā piedalīsies Baltijas valstu un Polijas ministri, un mēs izstrādāsim pēdējās nianses, kā vajadzētu izskatīties tā dēvētajai sinhronai [robežu slēgšanai],” viņa teica.

Jau ziņots, ka Lietuvas valdība trešdien, 16.augustā,

izlēma no piektdienas, 18.augusta, slēgt Šumskas un Tverečas kontrolpunktus

uz robežas ar Baltkrieviju, ņemot vērā iespējamos draudus no Krievijas algotņu grupējuma Vagner kaujiniekiem. Lietuvas ministru kabinets šādu lēmumu pamatoja ar ģeopolitisko situāciju un nepieciešamību mazinātu draudu līmeni.

Pēc Šumskas un Tverečas robežšķērsošanas punktu slēgšanas Lietuvā pie Baltkrievijas robežas turpinās darboties četri kontrolpunkti – Medininkos, Lavorišķos, Raigardā un Šalčininkos.

Saskaņā ar Lietuvas un Polijas amatpersonu sniegto informāciju, pašlaik Baltkrievijā atrodas aptuveni 4000 Vagner algotņu, daļa no tiem – pie robežas ar Lietuvu un Poliju.

Lasiet arī: Valsts robežsardze mobilizē darbiniekus

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas