Lietuvas pilsētas gatavojas Ziemassvētkiem: Mazāk gaismiņu, vairāk tūristu

Pirmajā adventē Viļņā un Kauņā tiks iedegtas Ziemassvētku egles, un, lai gan taupības pasākumu dēļ mirdzēs mazāk gaismiņu, lielās pilsētas tomēr cer uz līksmu svētku noskaņu, raksta Lietuvas medijs LRT.

Viļņa atvēlējusi teju pusmiljonu lielu budžetu Ziemassvētku rotājumiem, un norāda, ka ir ekonomiski pamatoti izgreznot pilsētu. Iepriekšējos gadus Ziemassvētku gaismiņas Laisves avēnijā mirdzēja visu diennakti, bet šogad nolemts tās no pusnakts līdz rītam izslēgt. Tāpat parkos un attālākajos pilsētas rajonos būs mazāk svētku rotājumu.

«Runājot par rotājumiem, mēs šogad ieslēgsim varbūt trešo daļu no tiem. Ietaupījums ir simbolisks, pēc mūsu aprēķiniem, līdz 18 000 eiro, bet tas var mainīties, jo arī cenas mainās ik dienu,» komentēja Kauņas Kultūras pārvaldes vadītāja Agne Augone (Agnė Augonė).

Arī citas pilsētas gatavojas taupīt. Viļņā būs mazāk gaismiņu – tiks izgaismoti laukumi, bet tilti šogad nemirdzēs. Arī Klaipēda taupa līdzekļus. Klaipēdas pašvaldības pārstāve Inga Kubiliene (Inga Kubilienė) norādīja:

«Mēs samazināsim elektrisko rotājumu daudzumu atsevišķās sānielās un mazajās ielās, un pilsēta būs izgaismota ar rotājumiem īsāku laiku nekā parasti – no 10.decembra līdz 9.janvārim.»

Savukārt Paņevēžā un Šauļos plānots pilsētas egles iedegt agrāk nekā pagājušajā gadā, bet Kauņas galvenā egle būs pieticīgāka nekā citkārt. Pilsētas māksliniece Jolanta Šmitiene (Jolanta Šmidtienė) veidojusi egles dizainu un teica: «Nosacījums bija, ka lampiņām jābūt ekonomiskām, ar mazu spriegumu un drošām. To cena ir dubultojusies, un mums jāpielāgojas situācijai.»

Lai gan gaismiņu būs mazāk, Lietuvas lielākās pilsētas gatavojas tūristu pieplūdumam, un eksperti norāda, ka Kauņas viesnīcās  Ziemassvētku nedēļas nogalei visas vietas ir rezervētas.

Kaunas In vadītājs Laimons Užomeckis (Laimonas Užomeckis) stāstīja: «Rudens noslēgumā un Ziemassvētku periodā sagaidām lielu vietējo viesu daudzumu. Un, protams, to skaits būs divas vai pat trīs reizes lielāks nekā pērn šajā periodā. Mēs sagaidām, ka Kauņu Ziemassvētkos apmeklēs daudz viesu.»

Viļņa gatavojas uzņemt līdz pat 100 000 viesu no Lietuvas un ārvalstīm. «Ja mēs sasniegsim šādu tūristu skaitu, tie būs lieli panākumi. Naudas izteiksmē tie ir apmēram 200 eiro, ko atstāj katrs tūrists, kopā 20 miljonu eiro lieli ienākumi pilsētai un valstij,» norādīja Go Vilnius vadītāja Inga Romanovskiene (Inga Romanovskienė).

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas