LIZDA nav pārliecības, ka darba samaksas paaugstināšanas grafikā ir iekļauti visi pedagogi

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) pašlaik nevar pārliecināties, vai pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafikā ir iekļauti visi pedagogi, intervijā Latvijas Televīzijas Rīta panorāma teica LIZDA vadītāja Inga Vanaga. 

«Mūsu rīcībā nav neviena oficiāla dokumenta, kas to apstiprinātu, tikai mutiska informācija kārtējo reizi. Mums nav aprēķinu, mēs nevaram pārliecināties, vai pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafikā ir iekļauti visi pedagogi,»  teica Vanaga.

Viņa paskaidroja, ka nav guvusi pārliecību, ka tomēr tiks pārskatītas skolēnu vidējās izmaksas, kas ir ļoti būtiskas. 

 «Ja tas paliek pēc ministrijas interpretācijas, tad, pēc mūsu aplēsēm, iespējams 23 pašvaldībās nebūs nekāda darba samaksu pieauguma,» paskaidroja Vanaga.

Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) aģentūru LETA iepriekš informēja, ka IZM izstrādātais pedagogu zemākās darba samaksas pieauguma grafiks ir laikposmam no 2023.gada 1.septembra līdz 2025.gada 31.decembrim. Saskaņā ar šo grafiku no šī gada 1.septembra zemākā vienas stundas darba algas likme pedagogiem tiks paaugstināta līdz 8,5 eiro (pirmsskolas pedagogiem – 7,75 eiro).

IZM skaidro, ka panāktā vienošanās ir nozīmīgs lēmums, kas paredz nostiprināt normatīvajos dokumentos pedagogu darba samaksas turpmākā pieauguma grafiku arī nākamajiem gadiem, saskaņā ar Izglītības attīstības pamatnostādnēs 2021.-2027.gadam noteiktajiem pedagogu darba samaksas palielinājuma principiem un plānotajiem rezultatīvajiem rādītājiem.

Izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas (JV) iesniegtais grafiks paredz, ka turpmāk, katru gadu palielinot zemāko vienas stundas likmi pirmsskolu pedagogiem, 2025.gadā pirmsskolas pedagogu zemākā stundas likme tiks izlīdzināta ar zemāko likmi pārējiem pedagogiem.

Tāpat grafiks paredz arī zemākās mēneša darba algas likmes pieaugumu akadēmiskajam personālam, sākot ar šī gada 1.septembri.

Tāpat ziņots, ka, nesaņemot no valdības un nozares ministrijas skaidru solījumu pildīt pedagogiem dotos solījumus un novirzīt konkrētus valsts budžeta līdzekļus pedagogu atalgojuma celšanai un darba slodzes sabalansēšanai, LIZDA padome nolēmusi dot valdībai laiku līdz 15.martam, lai regulējumā iestrādātu grozījumus par streika prasību izpildi. Ja tas netiks izdarīts, 24.aprīlī ar protesta gājienu tikšot sākts visas Latvijas pedagogu streiks.

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma iepriekš pavēstīja, ka LIZDA prasītais pedagogu atalgojuma un darba slodzes sabalansēšanas grafiks tiks apstiprināts valdības sēdē 14.martā.

Lasiet arī: Valdība vienojusies par pedagogu zemākās likmes palielināšanu no 1.septembra

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas