LOK ģenerālsekretārs Lejnieks par Olimpiādi: Mētāties ar vārdu boikots ir pāragri

Latvijas Olimpiskā komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks otrdien, 12.decembrī, sarunā ar Latvijas Televīziju (LTV) sacījis, ka pašlaik LOK vēl nav gatava pieņemt lēmumu par Latvijas sportistu dalību 2024.gada Vasaras olimpiskajās spēlēs Parīzē, ja tajās startēs Krievijas un Baltkrievijas atlēti.

Jau vēstīts, ka SOK pagājušās nedēļas nogalē atļāva Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties nākamā gada Parīzes olimpiskajās spēlēs piedalīties kā neitrāliem atlētiem, neskatoties uz Krievijas militāro iebrukumu Ukrainā.

Kā “Rīta Panorāmā” telefonsarunā sacīja Lejnieks, tad ir pāragri un nevietā mētāties ar vārdu boikots, jo tas ieliekot zināmas saistības arī nākotnē.

“Man grūti komentēt, ko SOK var mainīt vai nevar,” teica Lejnieks. “Mēs zinām, kas mums ir jādara.

Mūsu cīņa ir par to, lai, pirmkārt, Ukraina piedalītos [Olimpiādē], otrkārt, lai agresorvalstis nepiedalītos,” viņš turpināja.

Kā norādīja Lejnieks, LOK nostāja būs cieši saistīta ar Ukrainas puses pozīciju un viņu lēmumiem, piedalīties vai nepiedalīties Olimpiādē, ja tur startēs krievi un baltkrievi.

“Līdz olimpiskajām spēlēm vēl daudz kas var mainīties,’ sacīja LOK ģenerālsekretārs. “Jāņem vērā arī pašas Francijas nostāja, jo viņiem ir iespēja no attiecīgām valstīm sportistus neielaist. Mums vēl ir tāls ceļš ejams un ar konkrētiem lēmumiem steigties nevajag,” viņš teica.

Jau ziņots, ka SOK piektdien atļāva Krievijas un Baltkrievijas sportistiem nākamā gada Parīzes olimpiskajās spēlēs piedalīties kā neitrāliem atlētiem. Patlaban neitrālu sportistu statusā olimpiskajām spēlēm kvalificējušies 11 sportisti – astoņi no Krievijas un trīs no Baltkrievijas.

BNN jau vēstīja, ka  Olimpiskais čempions 3×3 basketbolā Nauris Miezis pirmdien, 11.decembrī, intervijā Latvijas Televīzijas “Sporta studijā” paziņoja, ka Parīzes spēlēs nepiedalīsies, ja jebkurā disciplīnā neitrālā statusā tur startēs abu agresorvalstu sportisti.

“Mana nostāja ir simtprocentīga – es neatbalstu šo [SOK pozīciju],” teica Miezis. “Ja tā tiks lemts un tas būs simtprocentīgs lēmums, tad es noteikti būšu tas atlēts, kas nepiedalīsies olimpiskajās spēlēs. Tā ir mana nostāja.”

MIEZIS NEVĒLĒTOS SPORTISTU IESAISTĪŠANU POLITISKĀS AKTIVITĀTĒS, BET ŠOREIZ, VIŅAPRĀT, NEVARĒJA RĪKOTIES CITĀDI.

“Man pirmkārt baigi nepatīk, ka tādās politiskās lietās iesaista atlētus, bet šoreiz mēs nevaram… šoreiz mums ir jāsaka kaut kas, un mēs varam kaut kā bišķiņ palīdzēt te,” LTV raidījumam paskaidroja Miezis. “Es domāju, ka SOK lēmums nav pareizs, – tas ir mans viedoklis, un kaut kādā veidā mēs varam, mēs – kā atlēti, kaut ko varam darīt tajā lietā.”

Labāko sportistu atteikums doties uz olimpiskajām spēlēm varētu ietekmēt SOK, uzskata Miezis.

Miezis kopā ar Agni Čavaru, Kārli Lasmani un Edgaru Krūmiņu 2021. gadā uzvarēja Tokijas olimpiskajās spēlēs, kur 3×3 basketbolā godalgas sadalīja pirmoreiz.

Patlaban neitrālu sportistu statusā olimpiskajām spēlēm ir kvalificējušies 11 sportisti  – astoņi no Krievijas un trīs no Baltkrievijas.

Jautājumā par 2024.gada Olimpisko spēlēm Parīzē Latvija, pirmkārt, gaidīs pašas Ukrainas viedokli un lēmumu par tālāko rīcību, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

IZM skaidro, ka pašlaik esot iespējami dažādi rīcības scenāriji. Publiskā telpā kā viens no risinājumiem izskanējis panākt, lai SOK atceļ savu lēmumu.

Lasiet arī: ANO atzīmē cilvēktiesību deklarācijas 75.gadadienu Gazas konflikta ēnā

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas