LOK pagaidu prezidenta amatā ievēl Buku

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ārkārtas Ģenerālajā asamblejā otrdien, 11.jūlijā, par organizācijas pagaidu prezidentu tika ievēlēts Latvijas Volejbola federācijas (LVF) prezidents Jānis Buks.

Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis un Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs – kurus ar sava amata pilnvarām izvirzīja Buks – ir ievēlēti par LOK viceprezidentiem.

Latvijas sporta sabiedrība ir sadrumstalota un tai trūkst diženuma, uzskata jaunievēlētais LOK prezidents. Buks sarunā ar žurnālistiem solīja, ka

darīs visu, lai LOK paliktu labāka, veiksmīgāka, efektīvāka un daudz caurspīdīgāka un godīgāka. 

“Kā jau teicu savā kampaņā, pirmkārt, jānodrošina esošo programmu izpilde un gatavošanās olimpiskajām spēlēm. Otrais solis ir sākt izvērtēt, kas ir mūsu [LOK] funkcijas un to izmaksas, kuras varbūt varam ietaupīt un līdzekļus novirzīt sportistiem. Tāpat jāsāk sistēmiski strādāt ar sponsoru piesaisti un jāsper arī pirmie soļi vienotas sporta organizācijas izveidē,” par pirmajiem uzdevumiem jaunajā amatā stāstīja Buks.

Jaunievēlētais prezidents pildīs savus pienākumus līdz nākamā gada asamblejai. Uz šo amatu pretendēja arī Latvijas Airēšanas federācijas (LAF) prezidente Gunta Vlasenko un Latvijas Modernās pieccīņas federācijas (LMPF) goda prezidents Andris Feldmanis.

Ievēlēšanai vajadzēja saņemt vismaz 53 no 104 delegāta balsīm jeb 50% plus viena balss.

No derīgajām 97 balsīm Buks saņēma 68,

Feldmanis – 24, bet Vlasenko – piecas balsis.

Ārkārtas Ģenerālās asamblejas darba kārtībā iekļautas arī iztrūkstošo LOK izpildkomitejas locekļu ievēlēšana no LOK biedru – olimpisko sporta veidu federāciju prezidentu vai izpildinstitūciju vadītāju – vidus, kā arī trīs LOK viceprezidentu ievēlēšana no LOK IK locekļu vidus pēc LOK prezidenta priekšlikuma un debatēm.

Maija vidū līdzšinējais LOK prezidents Žoržs Tikmers, kurš nonāca masu mediju uzmanības lokā saistībā ar iespējamu interešu konfliktu, nolēma atstāt amatu, taču LOK Ģenerālās asamblejas ārkārtas sesijā tika nobalsots pret Kārļa Lejnieka atstādināšanu no LOK ģenerālsekretāra amata.

Buku uz LOK prezidenta amatu izvirzīja piecas olimpiskās federācijas – Latvijas Basketbola savienība, Latvijas Peldēšanas federācija, Latvijas Riteņbraukšanas federācija, Latvijas Sērfošanas un SUP federācija un Latvijas Volejbola federācija.

Vlasenko par LOK prezidenta kandidāti pieteica Latvijas Airēšanas federācija, bet Feldmani šim amatam virzīja Latvijas Modernās pieccīņas federācija.

Tāpat LOK saņēma arī 23 pieteikumus uz 11 LOK Izpildkomitejas locekļu amata vietām. Tajā tika ievēlēti Latvijas Šaušanas federācijas prezidents, Saeimas deputāts Raimonds Bergmanis (AS), Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidents Klāvs Vasks, Latvijas Handbola federācijas padomes loceklis Raimonds Lazdiņš, Latvijas Jātnieku federācijas viceprezidents Romāns Mežeckis, Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs, Latvijas Vieglatlētikas savienības valdes loceklis Edvīns Krūms, Latvijas Regbija federācijas prezidents Kārlis Vents, Latvijas Kērlinga asociācijas ģenerālsekretārs Artis Zentelis, Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas prezidents Ansis Zeltiņš, Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretārs Toms Markss un Platonovs.

LOK Izpildkomitejā darbu turpina LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks, Latvijas Sporta federāciju padomes vadītājs Einars Fogelis, žurnāla “Latvijas Ārsts” galvenais redaktors, LOK individuālais loceklis Pēteris Apinis, Latvijas Zēģelēšanas savienības goda prezidents Ansis Dāle, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas rektors Juris Grants, Latvijas Kanoe federācijas prezidente Lelde Laure, Latvijas Modernās pieccīņas federācijas prezidents Jānis Liepiņš, bijušais Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks, Vējonis un LOK Atlētu komisijas vadītāja, vieglatlēte Gunta Vaičule.

Lasiet arī: LOK prezidents Žoržs Tikmers atkāpjas no amata

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas