Saskaņā ar transporta analītikas uzņēmuma “Inrix” datiem Londonā jau ceturto gadu pēc kārtas bija vissliktākā satiksmes situācija Eiropā – 2024.gadā autovadītāji sastrēgumos pavadīja 101 stundu, kas ir par 2% vairāk nekā 2023.gadā, tikmēr Ņujorkā ir ieviesta sastrēgumu maksa – pirmā pilsēta ASV –, lai cīnītos ar sastrēgumiem un piesaistītu miljardus sabiedriskā transporta tīklam, pirmdien, 6.janvārī, ziņo britu raidorganizācija BBC.
Otrajā vietā ar visvairāk sastrēgumiem bija Parīze, kur katrs autovadītājs uz ceļa pavadīja 97 stundas, bet otrajā vietā ar 81 stundu ierindojās Dublina.
Pasaulē Londona ierindojās piektajā vietā pasaulē pēc sastrēgumu ilguma, bet pirmajā vietā ierindojās Stambula, šogad apsteidzot Ņujorku.
Reitings ir veidots, pamatojoties uz sastrēgumu ilgumu un ņemot vērā katras pilsētas iedzīvotāju skaitu.
Ziņojuma autors Bobs Pišē (Bob Pishue) norādīja, ka, lai gan sastrēgumu skaits ir nedaudz palielinājies, tas “kopumā ir palicis nemainīgs”. Londonas sastrēgumi tika skaidroti ar “iedzīvotāju, nodarbinātības un saimnieciskās darbības koncentrāciju”.
Londonas Transports (TfL) paziņoja, ka tas strādā, lai palīdzētu cilvēkiem ceļot droši, ilgtspējīgi un efektīvi.
TfL pārstāvis uzsvēra, ka uzņēmums veic investīcijas kājāmgājēju, velosipēdistu un sabiedriskā transporta jomā, lai mazinātu sastrēgumus, un piebilda: “Mūsu tīklā ir visnoslogotākie ceļi valstī, un mēs turpinām investēt pasaulē labākajās programmās, lai efektīvi izmantotu ceļus.”
Tikmēr Ņujorka ir kļuvusi par pirmo ASV pilsētu, kur, lai cīnītos ar sastrēgumiem, ir ieviesta sastrēgumu maksa.
Saskaņā ar Ņujorkas sastrēgumu maksas sistēmu lielākā daļa autovadītāju vienu reizi dienā par iebraukšanu sastrēgumu zonā maksās deviņus ASV dolārus pīķa stundās un 2,25 ASV dolārus citos laikos. Mazās kravas automašīnas maksās 14,40 ASV dolārus, bet lielākas kravas automašīnas un tūristu autobusi – 21,60 ASV dolārus.
Šajā zonā ietilpst teritorijas uz dienvidiem no Centrālā parka, tostarp “Empire State Building”, Taimskvērs un Volstrīta.
Saskaņā ar pilsētas transporta pārvaldes izpilddirektora Janno Lībera (Janno Lieber) teikto, vairāk nekā 1 400 kameru kopš svētdienas pusnakts uzrauga 400 satiksmes joslas.
Saskaņā ar “Inrix” datiem pagājušajā gadā Ņujorka jau otro gadu pēc kārtas tika atzīta par pilsētu ar vislielākajiem sastrēgumiem pasaulē.