LPV savākusi nepieciešamo deputātu parakstu skaitu, lai pieprasītu Mūrnieces demisiju

Saeimā opozīcijā esošās partijas Latvija pirmajā vietā (LPV) inciatīva par aizsardzības ministres Ināras Mūrnieces (NA) demisiju, savākusi nepieciešamo deputātu parakstu skaitu, informē LPV pārstāve Līga Krapāne. 

Saeimas kārtības rullis nosaka, ka nepieciešami  vismaz desmit Saeimas deputātu paraksti, LPV priekšlikums ir savācis 18 deputātu parakstus.  «Šis pieprasījums balstās Aizsardzības ministrijas skandalozajā iepirkumā, kas noslēdzās ministres pilnvaru laikā un par kuru nu jau ierosināta dienesta izmeklēšana un atstādinātas ministrijas amatpersonas,» teikts LPV paziņojumā. 

Iepriekš jau vēstīts, ka pēc saceltās ažiotāžas ap armijas pārtikas iepirkumu Aizsardzības ministrija (AM) plāno veidot iekšējās drošības biroju, kuram cita starpā būs arī operatīvās izziņas tiesības, trešdien, 8.martā Saeimas Pieprasījumu komisijā pastāstīja aizsardzības ministre Mūrniece.

LPV skatījumā  neskatoties uz to, ka iepirkums par pārtikas piegādi Nacionālo Bruņoto spēku (NBS)  «tika uzsākts bijušā aizsardzības ministra Arta Pabrika (A/P) laika, tas tika pabeigts esošās ministres -Ināras Mūrnieces laikā, kas uzliek ministrei tiešu politisku atbildību par noslēgto līgumu» ar uzņēmumu  Zītari LZ.

«Nav šaubu, ka uzņēmumam Zītari LZ, kam apgrozījums 2021.gadā bija nedaudz virs 140 000 eiro, līgums ar pusmiljonu eiro lielu apgrozījumu ir ārkārtīgi liela veiksme, lai neteiktu – skandalozs darījums, par kuru atbildību no bijušā ministra Arta Pabrika labprātīgi pārņēmusi un uzņēmusies esošā ministre Ināra Mūrniece,» norāda Krapāne un piebilst, ka

LPV ir  «pamatotas bažas par izskanējušo informāciju par 220 miljonu eiro vērta iepirkumu uzvarējušā uzņēmuma īpašnieku ciešo saikni ar atsevišķām politiskām partijām, kas varētu būt sekmējušas šo uzvaru»

LPV skatījumā iespējams tieši Zītari LZ politiskie sakari ir palīdzējuši uzvarēt iepirkuma konkursā, un  «ja tas tā ir, tad tā ir kaunpilna ēna par valdošo  «draugu būšanu» AM,  kam jārūpējas par Latvijas pilsoņu drošību. Tāpat LPV asi kritizēja, aizsardzības ministres reakciju uz incidentu ar armijas pārtikas iepirkumu- partijas ieskatā, “Mūrniece ir izvairījusies uzņemties tūlītēju atbildi  par pašas laikā noslēgto iepirkumu», kas esot pamatots iemesls pieprasīt ministres demisiju.

Ņemot vērā  publiski izskanējušo informāciju un ministres paustos secinājumus LPV uzskata, ka tie ir nepārprotami pierādījumu tam, ka  «Ināra Mūrniece pati netieši atzīst savu atbildību par parakstīto līgumu, kam likumsakarīgi būtu jāseko paziņojumam par labprātīgu atkāpšanos no amata ».

 «Diemžēl, Latvijā šī tradīcija uzņemties politisku atbildību nav populāra. Tādēļ seko šis deputātu parakstītais demisijas pieprasījums,”norāda Krapāne

un piebilst, ka AM jau aizvadītā gada rudenī iepirkuma procesu saistītos dokumentus nosūtījusi  Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB). 

 «Tas nozīmē, ka, stājoties amatā, aizsardzības ministre Ināra Mūrniece nevarēja nezināt par šo faktu. Tā rezultātā būtu jāaptur iepirkums kā tāds, ko ministre nav izdarījusi, bet ļāvusi iepirkumam noslēgties ar Zītari ZL uzvaru,» uzsver LPV pārstāve. 

Lasiet arī: Pēc debatēs pavadītās nakts Saeima pieņem valsts 2023.gada budžetu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas