Lukašenko: Baltkrievijas armija ir pilnā kaujas gatavībā

Ņemot vērā nesenos notikumus Krievijā, Baltkrievijas līderis Aleksandrs Lukašenko otrdien, 27. jūnijā, paziņojis, ka Baltkrievijas armija ir pilnā kaujas gatavībā, vēstī BBC. 

Lukašenko pirmo reizi personīgi komentējis aizvadītajās brīvdienās notikušo algotņu grupējuma Vagner vadītāja Jevgeņija Prigožina mēģinājumu organizēt militāru dumpi. 

“Neslēpšu, bija sāpīgi vērot notikumus, kas risinājās Krievijas dienvidos.

NE TIKAI ES, BET ARĪ DAUDZI MŪSU [BALTKRIEVIJAS]  PILSOŅI TOS UZTVĒRA ĻOTI PERSONISKI.

Jo tēvzeme ir viena,” pagodināšanas ceremonijā augstākajam virsnieku sastāvam sacīja Lukašenko un piebilda, ka viņš ir devis rīkojumu armijai būt pilnā kaujas gatavībā. 

Iepriekš jau vēstīts, ka pirmdienas, 26. jūnija vakarā

KRIEVIJAS PREZIDENTS VLADIMIRS PUTINS PATEICĀS LUKAŠENKO PAR VIŅA IEGULDĪJUMU SITUĀCIJAS RISINĀŠANĀ AR VAGNER VIENĪBAS MĒĢINĀJUMIEM SARĪKOT DUMPI. 

“Pateicos Baltkrievijas prezidentam Aleksandram Lukašenko par viņa centieniem un ieguldījumu mierīgā situācijas atrisināšanā. Taču atkārtošos — tieši pilsoņu patriotiskajai attieksmei un visas Krievijas sabiedrības konsolidācijai šajās dienās bija izšķiroša loma,” savā īsajā uzrunā pauda Putins. 

BNN jau iepriekš vēstīja, ka sestdien, 24. jūnijā, Krievijas algotņu grupējuma Vagner vadītājs Jevgeņijs Prigožins paziņoja, ka viņa vadītā grupējuma algotņi no Ukrainas ir iegājuši Krievijā un draud gāzt Krievijas militāro valdību, vēstīja portāls Ukrainskaja Pravda. 

Prigožins apsūdzējis Maskavu nāvējošos raķešu uzbrukumos algotņu vienībām un solīja par to atriebties. Viņš pauda gatavību spert visus nepieciešamos soļus, lai gāztu valsts militāro vadību.

PRIGOŽINS VAIRĀKKĀRT UZSVĒRA, KA VIŅA VADĪTAIS GRUPĒJUMS ” IZNĪCINĀS VISU” SAVĀ CEĻĀ.  

Tās pašas dienas vakarā portāls Meduza ziņoja, ka algotņu grupējums Vagner pārtraucis virzību uz Maskavu.

Prigožins norādījis, ka “Vagner pagriež savas kolonnas atpakaļ un atgriežas lauka nometnēs, kā plānots”.  Šāda vienošanās esot panākta pārrunās, kuru starpnieks bijis Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko. 

Lukašenko preses dienests norāda, ka pārrunas ar Prigožinu tika saskaņotas ar Krievijas prezidentu, kurš vēl sestdienas rītā Vagner vadītāja rīcību dēvēja par “nodevību”. 

Lasiet arī: Putins nāk klajā ar paziņojumu par Prigožina dumpi

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas