LZP Truksni neizslēgs: «jau saņēmis ļoti bargu sodu»

Arī pēc notiesājošā sprieduma stāšanās spēkā bijušais Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis paliks Latvijas Zaļās partijas (LZP) biedrs. No partijas domes neviens nav rekomendējis viņa izslēgšanu no partijas.

Vaicāts par Trukšņa tālāko atrašanos LZP rindās, partijas priekšsēdētājs Edgars Tavars pastāstīja, ka partijas valdes vairākuma un LZP Jūrmalas nodaļas ieskatā viņš jau ir saņēmis «ļoti bargu sodu», zaudējot Jūrmalas domes priekšsēdētāja un deputāta amatu, kā arī samaksājot 5000 eiro sodu.

Partijas līderis šo jautājumu uzskata par slēgtu.

Jau tika ziņots, ka novembra izskaņā stājās spēkā Rīgas apgabaltiesas pērnā gada 29.novembra spriedums, ar kuru Truksnis atzīts par vainīgu apsūdzībā par dienesta viltojumu saistībā ar komandējumu un sodīts ar naudas sodu 5000 eiro apmērā. LZP priekšsēdētājs vērsa uzmanību, ka Truksnis šādu sodu saņēmis situācijā, kad viņš nedz pašvaldībai, nedz kādam citam neesot nodarījis materiālus zaudējumus ar savu rīcību.

Taujāts, vai bijušā Jūrmalas domes priekšsēdētāja Trukšņa atrašanās partijā nemetīs ēnu uz LZP, Tavars to plaši nekomentēja, norādot, ka šādi pārmetumi varētu nākt pamatā no politiskajiem oponentiem.

Truksnis tagad sācis darbu Jūrmalas pilsētas administrācijā domes vadības padomnieka amatā. Pašvaldības domes deputāta statusa likums nosaka, ka deputāta pilnvaras izbeidzas pirms termiņa ar dienu, kad likumīgā spēkā stājies deputātu notiesājošs tiesas spriedums.

 

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas