Maija pēdējo nedēļu aizvadīsim ar karstu laiku un pērkona negaisiem

Jaunās nedēļas sākumā virs Latvijas joprojām saglabāsies augsts atmosfēras spiediens un siltā gaisa masa, kas nozīmē, ka debesīs daudz redzēsim sauli, kā arī gaisa temperatūra saglabāsies augsta, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Tomēr siltajā gaisa masā pēcpusdienās veidosies arī gubu mākoņi, kas, pirmdien galvenokārt valsts austrumos, otrdien arī centrālajos rajonos, nesīs lietu, vietām arī pērkona negaisu. Pērkona negaisa mākoņi var atnest ne tikai brāzmainu vēju, kas var sasniegt 15 m/s, stipras lietusgāzes, bet arī krusu!

Šādi laikapstākļi pārsvarā būs novērojami pēcpusdienā, kad gaiss jau ir iesilis. Saglabājoties lēnam vējam, nakts laikā gaisa temperatūra nebūs zemāka par +11…+16 grādiem, savukārt diennakts gaišajās stundās lielākajā valsts daļā termometra stabiņš pakāpsies līdz +25…+30 grādiem, tikai piekrastē būs par pāris grādiem vēsāk, norāda Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Tāpat sinoptiķi atzīmē, ka atmosfēras spiedienam pazeminoties, kā nedēļas vidū, tā arī jūnija pirmajās dienāsmākoņu debesīs būs vairāk, lietu varēsim sagaidīt jau daudzviet – nokrišņi galvenokārt būs novērojami diennakts gaišajās stundās. Par spīti lietum, laiks saglabāsies vasarīgi silts – nakts stundās termometra stabiņš nenoslīdēs zem +12 grādiem atzīmes, atsevišķās naktīs pat zem +15 grādiem. Dienās gaisa temperatūra saglabāsies līdzīga kā līdz šim. Vienīgi pašā nedēļas izskaņā iespējama pakāpeniska vēsākas gaisa masas ieplūšana mūsu teritorijā, kā rezultātā dienās daudzviet gaisa temperatūra pieturētos +20…+25 grādu robežās.

Saglabājoties karstam laikam, kļūst aktuāla ugunsbīstamība un sausums, tādēļ sinoptiķi aicina ikvienu sekot aktuālajiem brīdinājumiem lapā: https://bridinajumi.meteo.lv/.

Lasiet arī: Nedēļa Lietuvā | Premjere nekomentē runas par Landsberģa ES komisāra amatu, lauzti vairāki līgumi ar Krieviju un Baltkrieviju

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas