Maskava: Ukrainai jāpieņem jaunā teritoriālā realitāte

Krievija noraidījusi Ukrainas izteikto miera piedāvājumu, kas paredz Krievijas armijas izvešanu no Ukrainas teritorijas, ziņo aģentūra Reuters.

Kremļa pārstāvis Dmitrijs Peskovs paziņojis, ka Ukrainai jāpieņem jaunā teritoriālā realitāte, kas iekļauj okupēto teritoriju atzīšanu par Krievijas daļu. Lielākā daļa ANO dalībvalstu nosodījušas Krievijas rīkots referendumus četros Ukrainas reģionos un neatzīst tos par leģitīmiem.

Peskova paziņojums ir atbilde uz Zelenska vēršanos pie G7 valstīm, aicinot atbalstīt Ukrainu un piešķirt vairāk militārā aprīkojuma. Zelenskis arī aicinājis G7 atbalstīt miera piedāvājumu, kas ietver pilnīgu Krievijas armijas izvešanu no Ukrainas. Peskovs sacīja: «Tie ir soļi pretī turpmākai karadarbībai.

Ukraiņiem ir jāņem vērā jaunā realitāte, kas izveidojusies šajā laikā. Tā nosaka, ka Krievijas sastāvā ir jaunas teritorijas, kas pievienojušās pēc tur notikušajiem referendumiem.

Ja tas netiks ņemts vērā, nekāds progress nav iespējams.» Viņš piebilda, ka nevar būt ne runas par to, ka Krievija varētu atvilkt armiju.

Ukraina un rietumvalstis Krievijas sarīkotos «referendumus» sauc par nelikumīgiem, norādot, ka tie norisinājušies, pielietojot vardarbību. Kopš Ukrainas austrumu un dienvidu apgabalu aneksijas Krievija ir cietusi ievērojamus zaudējumus, un biežāk piemin, ka ir atvērta sarunām. Tomēr Maskava norāda, ka neredz Ukrainas un rietumvalstu gatavību sēsties pie sarunu galda, ja rietumi piegādā Ukrainai ieročus. Maskava noraidījusi apsūdzības, ka tās runas par diplomātisku risinājumu ir tikai laika iegūšana, lai pārgrupētu novājinātos spēkus.

Ukraina norāda, ka Krievijai jāpārtrauc uzbrukumi un jāizved armija no visas okupētās teritorijas. Zelenskis aicināja G7 līderus atbalstīt šo prasību, un rīkot samitu, kura mērķis būtu īstenot Ukrainas piedāvāto desmit soļu miera plānu. Zelenskis sacīja: «Lai arī kas būtu prātā agresoram, kad pasaule ir vienota, tad tā, nevis agresors, nosaka tālāko notikumu gaitu.»

Lasiet arī: G7 līderi vienojas par galvenajiem elementiem Ukrainas atbalsta platformai

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas