Maxima traģēdijā cietušo aizstāvības biedrība sola tiesāties ar valsti

Zolitūdes traģēdijā cietušo interešu aizstāvības biedrība Zolitūde 21.11. plāno vērsties tiesā ar civiltiesisku prasību pret valsti – par to, ka laikā, kad notika nelaime, Latvijā nebija izveidota efektīva būvniecības uzraudzības sistēma.

To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma ceturtdien, 2.februārī, pastāstīja biedrības vadītāja, politiķe Regīna Ločmele (S). Viņa norādīja, ka ar šādu jaunu prasību

vēršanās tiesā notiks pēc tam, kad visās trīs instancēs pilnībā noslēGsies krimināllietas iztiesāšana un tās spriedums stāSies spēkā.

Ločmele skaidroja, ka līdz šim minētajā krimināllietā gan no pirmās, gan otrās instances tiesas lemtā izriet, ka Latvijā uz Zolitūdes traģēdijas brīdi nebija izveidota efektīva būvniecības uzraudzības un kontroles sistēma, kas varēja nepieļaut 54 cilvēku bojāeju.

Biedrības vadītāja apliecināja, ka no valsts tiks prasīta arī finansiāla kompensācija, taču tie nebūs miljoni. «Naudas prasība arī nav galvenais, galvenais ir panākt taisnīgu tiesu,» raidījumā uzsvēra Ločmele.

Kā ziņots, janvāra beigās Rīgas apgabaltiesa pasludināja apelācijas instances tiesas nolēmumu tā dēvētajā Zolitūdes traģēdijas krimināllietā. Arī apgabaltiesa, tāpat kā pirmās instances tiesa, par vainīgu atzina tikai vienu no deviņiem šajā lietā apsūdzētajiem – būvinženieri Ivaru Sergetu, bet pārējie tika attaisnoti. Ar tiesas lemto neapmierinātību paudusi gan prokuratūra, gan notiesātais Sergets, gan arī cietušie.

Krimināllieta ir par 2013.gada 21.novembrī Zolitūdē notikušo traģēdiju, kad, sabrūkot lielveikalam Maxima, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Būveksperti secināja, ka traģēdija notika, jo bija nepareizi aprēķinātas jumta konstrukciju slodzes, tādēļ tas iegruva. Prokuratūra deviņām personām apsūdzības uzrādīja par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, nonāvēšanu aiz neuzmanības un darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu.

Lasiet arī: Maxima traģēdijas lietas apelācijā atkal notiesā vienīgi Sergetu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas