Mazinās Latvijas uzņēmēju interese par biznesu tiešsaistē

Ģeopolitiskais saspīlējums un straujais cenu kāpums 2022.gadā ir mazinājuši Latvijas uzņēmēju vēlmi veidot un attīstīt biznesu tiešsaistē, taču palielinājuši to interesi par DNS drošību, liecina .lv reģistra uzturētāja NIC apkopotie dati.

Pagājušajā gadā Latvijas iedzīvotāju un uzņēmēju reģistrēto .lv domēna vārdu skaits ir samazinājies par 1404 domēna vārdiem.

Šādu tendenci .lv reģistrs NIC ir novērojis pirmo reizi teju 30 gadu laikā!

Taču, pateicoties pieaugošajai kaimiņvalstu interesei par Latvijas tirgu, kopējais .lv domēna vārdu skaits 2022.gada laikā tomēr ir audzis par 0,5%. Tas ir ievērojams kritums salīdzinājumā ar 2021.gada teju 6% izaugsmi. Arī globālā mērogā, salīdzinājumā ar Igauniju un Lietuvu, Latvija ir viskūtrākā interneta adrešu reģistrētāja, liecina Eiropas augstākā līmeņa domēnu padomes CENTR dati.

Kopā Latvijas uzņēmēji un iedzīvotāji ir reģistrējuši vien 181 148 domēna vārdus (visos paplašinājumos). Tajā pat laikā Lietuvas iedzīvotāji un uzņēmēji ir reģistrējuši 332 551, bet Igaunijas – 259 015 domēna vārdus.

Reaģējot uz pieaugošo kiberuzbrukumu skaitu un ģeopolitisko saspīlējumu, 2022.gadā par 16% ir pieaudzis ar DNS drošības paplašinājumu DNSSEC parakstīto .lv domēna vārdu skaits. Arī par e-pastu drošību DNS līmenī uzņēmēji rūpējas, arvien aktīvāk ieviešot DMARC, DKIM un SPF autentifikācijas risinājumus.

«DNS uzbrukumi ir vieni no visizplatītākajiem un efektīvākajiem tīmekļa apdraudējumiem, tādēļ paredzam, ka arī 2023.gadā DNS drošība kļūs par daudzu uzņēmumu izaicinājumu un reizē prioritāti,» uzskata NIC vadītāja Katrīna Sataki.

NIC – Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Tīkla risinājumu daļa –  kopš 1993.gada ir Latvijas augstākā līmeņa domēna .lv reģistra uzturētājs. Tā mērķis ir nodrošināt nepārtrauktu un stabilu domēna darbību un pieejamību atbilstoši starptautiski pieņemtajiem tehniskajiem standartiem un labajai praksei.

Lasiet arī: Pērn – intensīvākais uzbrukumu periods visā Cert.lv vēsturē

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas