Mazinot vicemēru skaitu, PP var nevirzīt savu kandidātu, izaicina NA/LRA domnieks

Ja Rīgas domes (RD) frakcija Par/Progresīvie (PP) vēlas samazināt “vicemēru” – domes priekšsēdētaja vietnieku – skaitu Rīgas domē, tā var atteikties no sava kandidāta virzīšanas šādam amatam.

Tā LTV raidījumā Rīta panorāma otrdien, 25.jūlijā, izteicās viens no patlaban trijiem Rīgas domes priekšsēsētājiem, Nacionālās apvienības/Latvijas reģionu apvienības (NA/LRA) frakcijas pārstāvis Edvards Ratnieks.

NA/LRA kopā ar Jauno Vienotību (JV) un Kods Rīgai (KR) ir izveidojusi trīs partiju bloku, kas plāno virzīt savu domes vadītāja amata kandidātu pēc tam, kad no šī amata atkāpās Mārtiņš Staķis. Ratnieks apgalvoja, ka šo

partiju blokā konkrēti uzvārdi domes priekšsēdētāja amatam neesot apspriesti,

jo par šo jautājumu tikšot runāts pēc tam, kad būs vienošanās par darāmajiem darbiem.

Taču viņš atzina, ka ļoti iespējams, ka nākamais šī amata kandidāts nāks no politiskā spēka, kam trīs partiju blokā ir visvairāk balsu. Tas nozīmētu, ka RD priekšēdētāja amata kandidātu nominēs JV.

Arī šī amata pienākumu izpildītājs Vilnis Ķirsis (JV) atkārtoja pozīciju, ka trīs partiju bloks ir gatavs izvirzīt mēra amata kandidātu, bet par konkrētu kandidātu vienošanās vēl neesot. “Pienāks brīdis, kad mēs to pateiksim, un, ja būs nepieciešams, [tas var notikt] arī šonedēļ,” izteicās politiķis.

Uz jautājumu, vai pats ir gatavs kandidēt uz mēra amatu, Ķirsis atkārtoti pauda, ka domes vēlēšanās viņš bija JV mēra amata kandidāts, tātad būtu gatavs šajā amatā strādāt, bet “neskriesim notikumiem pa priekšu”, jo partijām par šo jautājumu vēl jāvienojas.

Ķirsis domā, ka RD pārstāvētajām partijām ir vēlme vienoties par turpmāku sadarbību, bet nevarot izslēgt arī nonākšanu līdz ārkārtas vēlēšanām, pusēm likumā noteiktajā laikā nespējot vienoties par nākamā RD priekšsēdētāja ievēlēšanu.

Jau ir ziņots, ka visas kādreizējās RD koalīcijas frakcijas paziņojušas – neviena politiskā spēka interesēs nav ārkārtas vēlēšanas. Līdz ar to notiks sarunas, lai šīs četras frakcijas vienotos par turpmāko sadarbību.

Koalīcijas šķelšanās notika pēc konflikta par Satiksmes departamenta darba izvērtēšanu. Konflikta rezultātā RD priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP) paziņoja par atkāpšanos no amata. Pēc disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas ziņojuma disciplinārlieta pret Satiksmes departamenta amatpersonām ir izbeigta bez rezultāta.

JV, NA/LRA un KR ir izveidojuši 20 balsu bloku, tāpēc viņu pusē esot iniciatīva piedāvāt Rīgas mēra amata kandidātu. JV, NA/LRA un KR noraidījušas PP priekšlikumu samazināt vicemēru skaitu no trim līdz vienam un pārdalīt atbildības sfēras, JV atņemot atbildību par satiksmes jomu.

Lasiet arī: BNN vaicā | VARAM nejauksies RD konfliktā, ļoti cer Sprindžuks

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas