Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums pieaudzis par 3,3%

Šī gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums pieaudzis par 3,3%.

Pārtikas preču mazumtirdzniecības uzņēmumos apgrozījums palielinājies par 2,6%, bet nepārtikas preču pārdošanas apjomi pieauguši par 3,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tai pat laikā mazumtirdzniecības kopējais apgrozījums (neņemot vērā sezonalitāti un cenu ietekmi) faktiskajās cenās jūnijā, salīdzinot ar maiju, ir pieaudzis par 3,7%.

Šā gada jūnijā, salīdzinot ar 2010. gada jūniju, pēc kalendāri1 izlīdzinātiemdatiem salīdzināmās cenās, kopējais mazumtirdzniecības apgrozījums palielinājies par 5,4%. Pārtikas preču grupā pieaugums bijis par 3%, savukārt nepārtikas preču tirdzniecībā pārdošanas apjomi palielinājušies par 6,7%, bez auto degvielas mazumtirdzniecības – par 12%.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, mazumtirdzniecības apjoms faktiskajās cenās (neņemot vērā kalendāra dienu un cenu ietekmi) pieaudzis par 10,2%.

2011. gada otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar pirmo ceturksni, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās, mazumtirdzniecības apgrozījums pieaudzis par 2,7%, tajā skaitā, pārtikas preču tirdzniecības uzņēmumos – par 1,3%, bet nepārtikas – par 3,3%.

Salīdzinot ar 2010. gada otro ceturksni, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, apgrozījums pieaudzis par 1,6%. Par 2,6% palielinājies nepārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, savukārt pārtikas preču mazumtirdzniecībā tas sarucis par 0,1%.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas