Mediķi joprojām neapmierināti ar veselības aprūpei atvēlēto finansējuma apjomu

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) joprojām pauž neapmierinātību ar veselības aprūpei atvēlētā finansējuma apjomu.

Šoreiz arodbiedrība pievērsusi uzmanību Jaunās vienotības (JV) 6.jūlijā rīkotajām partiju sarunām par veselības aprūpes politiku.

Arodbiedrība pārmet, ka patiesībai neatbilstot finanšu ministra Arvila Ašeradena (JV) pēc sarunām teiktais,

ka Latvija ir sasniegusi Pasaules Veselības organizācijas (PVO) rekomendēto minimālo finansējuma līmeni veselības aprūpei – 12% no valsts budžeta izmaksām.

LVSADA darba koordinētāja Inga Rudzīte medijiem norāda, ka

atbilstoši PVO ekspertu ieteikumiem valsts veselības aprūpes finansējumam esot jāsasniedz vismaz 12% no vispārējiem valdības izdevumiem.

LVSADA lēš, ka Latvijas veselības nozares budžets esot tikai 9,6% no vispārējiem valdības izdevumiem.

“Rēķinot, cik procentus no konsolidētā budžeta 14,7 miljardiem eiro veido 1,8 miljardi eiro, patiešām sanāk nedaudz vairāk par 12%, taču tas nekādā gadījumā neatbilst PVO ieteikumiem,” uzskata arodbiedrībā.

LVSADA rēķina, ka līdz PVO ieteiktajam veselības nozares valsts finansējuma minimālajam līmenim Latvijā pietrūkstot aptuveni 450 miljoni eiro. Arodbiedrības vērtējumā, tieši tas esot galvenais cēlonis “garajām rindām pēc medicīniskajiem pakalpojumiem, sliktajiem sabiedrības veselības rādītājiem, augstajiem pacientu privātajiem maksājumiem un nevienlīdzības pieaugumam sabiedrībā”.

Jau ziņots, ka valdība 20.jūnijā atbalstīja papildu 140 miljonu eiro pārdali veselības aprūpei. Jūnijā un jūlijā sākotnēji plānots veikt finansējuma pārdale 57 miljonu eiro apmērā no nozaru ministrijām.

Lasiet arī: LIZDA lems par tālāko rīcību strīdā ar IZM par streika prasību izpildi
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas