Mēs varētu izmantot Kyiv Digital civilās aizsardzības sistēmu, iesaka Smiltēns

Iespējams, Latvija savām vajadzībām varētu izmantot Ukrainas izstrādāto digitālo civilās aizsardzības sistēmu, kas jau ieguvusi starptautisku atzinību, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma otrdien, 24.janvārī, pastāstīja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns (AS).

Viņš sacīja, ka šo jautājumu pārrunājis ar Ukrainas amatpersonām, apmeklējot kara plosīto valsti. Kā uzskata parlamenta priekšsēdētājs, Latvijai, pilnveidojot savu civilās aizsardzības sistēmu, kura patlaban ir novecojusi, nav jāiegulda miljoniem eiro, lai izgudrotu no jauna divriteni. Tā vietā vajagot izmantot sistēmas, kas jau ir radītas un pārbaudītas praksē.

Kad Smiltēns bijis Ukrainā, Kijivas mērs un vicemērs viņam apliecinājuši, ka

Kijiva ir gatava «izcilāko sistēmu, kas šobrīd pastāv», iespējams, pat uzdāvināt Latvijai.

«Tas ir augsts vērtējums mūsu ieguldījumam Ukrainā,» sacīja politiķis.

Kā skaidroja Saeimas priekšsēdētājs, Kyiv Digital ir civilās aizsardzības sistēma ar mobilo lietotni, kas brīdina iedzīvotājus par raķešu tuvošanos, sniedz norādes par patveršanās vietām un citu noderīgu informāciju, turklāt tā darbojas arī elektroapgādes pārtraukuma apstākļos. piebilda, ka minētā sistēma ir viena no izcilākajām pasaulē, tā uzvarējusi konkursā Smart City.

Smiltēns norādīja, ka

par šīs sistēmas pārņemšanu notiek sarunas,

bet, kad varētu tikt pieņemti tālākie lēmumi, pagaidām esot grūti pateikt.

Kā ziņots, pēdējā laikā vairākkārt aktualizēta nepieciešamība Latvijā pilnveidot civilās aizsardzības sistēmu. To par vienu no sava darba prioritātēm izvirzījis iekšlietu ministrs Māris Kučinskis (AS), un arī Ministru kabinets pirmo tematisko komiteju starpnozaru jautājumu risināšanai lēmis veidot tieši civilās aizsardzības jomā.

Lasiet arī: Valsts kontrole: Civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšana sistēma Latvijā – novārtā atstāta joma

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas