Migrantu kuģa avārijā pie Grieķijas varētu būt miruši 500 cilvēki

Kuģis nogrima trešdien, 14.jūnijā, 92 kilometrus no Grieķijas dienvidrietumu piekrastes. Grieķijas varasiestādes bažījas, ka pēc migrantu kuģa apgāšanās varētu būt gājuši bojā vairāk nekā 500 cilvēku. 

Mediji ziņo, ka daudzi bojāgājušie varētu būt bērni. Negadījumā izdzīvojuši 104 cilvēki, no kuriem aptuveni 26 tika hospitalizēti. Sākta arī bojāgājušo cilvēku pārvešana uz Atēnām, vēsta raidorganizācija ERT.

Līdz šim atrastas 78 cilvēku mirstīgās atliekas,

kam tiks veikti DNS testi, lai tās identificētu.

Meklēšana jūrā turpinājās visu nakti un cetiurtdienas rītā , bet bez panākumiem. “Naktī netika atrasti nedz izdzīvojušie, nedz upuri,” paziņojis Grieķijas krasta apsardzes preses pārstāvis. Viņš piebildis, ka cilvēki, kas atradās zem klāja, visticamāk, nespēja izglābties, kad 30 metrus garais kuģis nogrima.

Grieķijas amatpersonas aplēsušas, ka varētu būt gājuši bojā vairāk nekā 500 cilvēku, bet atzīst, ka patiesais skaitlis nekad tā arī netiks noskaidrots. Aplēses balstītas uz izdzīvojušo liecībām un krasta apsardzes aprēķiniem. Mediji citē vairākus izdzīvojušos sakām, ka kuģī, iespējams, atradās vairāk nekā 700 cilvēku, tai skaitā aptuveni 100 bērni.

Kuģis bija ceļā no Lībijas uz Itāliju. Gan Grieķijas krasta apsardze, gan tuvējie kravas kuģi piedāvāja palīdzību, bet migrantu kuģis atteicās, cerot sasniegt Itāliju. Tā kā kuģis atradās starptautiskajos ūdeņos, Grieķijas krasta apsardze varēja iejaukties tikai tad, kad tas nonāca nelaimē.

Lasiet arī: Lukašenko režīms piedāvājis ieročus imigrantiem pirms robežas šķērsošanas

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas