Ministre vēlas Latvijas tiesu varai vairāk neatkarības

Tiesām un tieslietu padomēm jābūt lielākai neatkarībai budžeta un personāla jautājumos, intervijā Latvijas Televīzijas trešdienas, 28.decembra, raidījumā Rīta panorāma sacīja tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere (JV).

Šādi jautājumi nevar būt valsts varas darba kārtībā – nebūtu pieļaujams, ka tiesnešiem ir sajūta, ka politiķi iejaucas tiesas spriešanā, sacīja Lībiņa-Egnere, kura pati ir tiesību zinātņu doktore un agrāk, pirms darba likumdošanā – praktizējoša advokāte. Ministre skaidroja, ka viņas galvenā prioritāte esot stiprināt tiesu varas neatkarību – lai katrs cilvēks, uzņēmējs sajustu, ka tiesu vara viņam ir pieejama, lai viņš uzticētos tam, ka tiesu nolēmumi tiks izpildīti.

Ministre uzskaitīja vairākus pasākumus šo mērķu sasniegšanai, to skaitā – Tieslietu akadēmijas izveidodi. Politiķe raidījumā uzsvēra, ka Latvijai ir svarīgi šajā laikā atbalstīt Ukrainu – tostarp arī kopā ar citiem sabiedrotajiem meklējot veidus, kā notiesāt kara noziedzniekus.

Pēc Lībiņas-Egneres teiktā, tiesu darbā pēdējā laikā Latvija panākusi progresu.

Toties pirmstiesas procesā, kas ir izmeklēšanas iestādēs, prokuratūrā, tur vēl būtu daudz kas veicams, viņa skaidroja. Administratīvajās lietās un civillietās Latvija ir virs Eiropas vidējā rādītāja. Problēma esot ar krimināllietām – ilgstošais izmeklēšanas periods ietekmējot visu lietas iztiesāšanas gaitu, raidījumā Rīta panorāma norādīja Lībiņa-Egnere.

Lasiet arī: Saeimas Ārlietu komisija aicina tiesāt kara noziedzniekus

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas