Ministru reitingā Rinkēvičs ir pirmais, Čakša – pēdējā

No Ministru kabineta locekļiem sabiedrība visaugstāk vērtē ārlietu ministra, nesen par Valsts prezidentu ievēlētā Edgara Rinkēviča (JV) darbību, savukārt reitinga apakšgalā ir izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV), liecina tirgus un sociālo pētījumu aģentūras Latvijas fakti šonedēļ publicētās aptaujas dati.

Savukārt pirmspēdējo vietu šajā reitingā ieņem Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV). Jaunajā – jūnijā veiktajā – Latvijas faktu aptaujā pēc stratificētās nejaušības principa tika iekļauti 1003 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Rinkēviča popularitāte novērtēta ar 32 punktiem, viņam krietni atraujoties no sekotājas – veselības ministres Līgas Meņģelsones (AS deleģēta), kurai ir 9,2 punkti. Tālāk reitingā seko iekšlietu ministrs Māris Kučinskis (AS) ar 8,5 punktiem, aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA) ar 7,9 punktiem, kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) ar 6,4 punktiem un tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere (JV) ar 4,8 punktiem.

Saskaņā ar Latvijas faktu aptaujas datiem, diezgan neitrāli sabiedrība raugās uz ekonomikas ministres Ilzes Indriksones (NA), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Māra Sprindžuka (AS) un labklājības ministres Evikas Siliņas (JV) darbu. Šie ministri reitingā ieguvuši attiecīgi 0,8, 0,4 un -0,5 punktus.

Izteiktāk negatīvi, ar -4,6 punktiem, sabiedrība novērtējusi zemkopības ministra Didža Šmita (AS) sniegumu, bet reitingā zem viņa ir finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV) ar -8,6 punktiem, klimata un enerģētikas ministrs Raimonds Čudars (AS) ar -8,7 punktiem un satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs (NA) ar -9,1 punktu.

Otrais no beigām valdības reitingā ir Kariņš ar -21,5 punktiem,

bet viszemāk novērtētā ir Čakša ar -24 punktiem, liecina Latvijas faktu veiktā aptauja.

No aptaujas rezultātiem redzams, ka kopumā valdības locekļi no Jaunās Vienotības novērtēti visnegatīvāk, kamēr Apvienotā saraksta virzīto ministru gūto novērtējuma punktu skaits summāri ir vislielākais. [Te nākas atzīmēt, ka sociologs Aigars Freimanis, ko medijos – bet ne uzņēmuma mājaslapā – min kā Latvijas faktu vadītāju, ir tagadējā iekšlietu ministra un bija kādreizējā premjera Māra Kučinska padomnieks – BNN.]

Lasiet arī: Premjers apgalvo, ka negrib pamest koalīciju – tikai paplašināt

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas