Mūsu robeža ir kontrolēta un droša

Aizvadītajā nedēļā, no 28.novembra līdz 4.decembrim, valsts ārējo robežu ir šķērsojis 1 491 Krievijas valsts piederīgais, kas ir vidēji 5 reizes mazāk nekā kaimiņvalstīs. Tā savā kārtējā ziņojumā vēsta Valsts robežsardze. 

Igaunijā šajā laikā tie bija 7 757 Krievijas Federācijas pilsoņi, savukārt Lietuvā – 6 424. Kopš 19.septembra, kad spēkā stājās ar valdības lēmumu noteiktie ierobežojumi nebūtiskai ceļošanai, Krievijas valstspiederīgo plūsma ir samazinājusies par 39%. Kopumā kopš 19.septembra Krievijas un Latvijas vai Baltkrievijas un Latvijas valsts robežu ir šķērsojuši 18 079 Krievijas valsts piederīgie – tikai tie, kuri atbilst valdības lēmumā noteiktajām izņēmuma kategorijām.

Savukārt tikai 15% no tiem ieceļoja uz Latvijā izsniegtu C vai D kategorijas vīzu pamata. Vēl 40% ir Latvijas uzturēšanās atļauju turētāji, starp tiem Latvijas valsts piederīgo ģimenes locekļi, studenti, nodarbinātie, personas, kuru ieceļoša saistīta ar darba vajadzībās vai arī kādiem humāniem apsvērumiem.

Teju puse ārējo robežu šķērsojušo Krievijas pilsoņu izmanto citu valstu izsniegtās vīzas vai uzturēšanās atļaujas.

Tas nozīmē, ka Latvija nav šo personu galamērķa valsts, bet gan tiek izmantota tranzītam, lai dotos uz citām Eiropas Savienības valstīm.

Tāpat Valsts robežsardze veic pastiprinātu ārzemnieku imigrācijas kontroli visā personu uzturēšanās laikā Latvijas Republikā un stingri uzrauga, lai Latvijā ieceļojušie ārzemnieki ievērotu uzturēšanās nosacījumus, un rūpīgi kontrolē, lai netiktu pārkāpti vīzās noteiktie uzturēšanās termiņi, ārzemniekiem noteiktajos termiņos izceļojot no Latvijas.

Aizvadītajā nedēļā ieceļošana Latvijā liegta 23 Krievijas valsts piederīgajiem, savukārt kopumā kopš 19.septembra – 432 Krievijas Federācijas pilsoņiem. Ārzemniekiem ieceļošana atteikta gan balstoties uz Ministru kabineta lēmumā noteikto, gan pamatojot ar citiem apstākļiem. Uz “zaļās” robežas ar Krieviju aizvadītaja nedēļā nav aizturētas personas, kas mēģinātu to šķērsot nelikumīgi, lai ieceļotu Latvijā.

Lasiet arī: Plāno vēlreiz pagarināt ārkārtējo situāciju Baltkrievijas pierobežā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas