NA sagaida paskaidrojumus no JV par baumām, ka aizmuguriski top jauna valdība

Nacionālā apvienība (NA) vēlas no Jaunās vienotības (JV) saņemt skaidrojumu par izskanējušajām runām, ka JV it kā gatavojot jaunu valdību kopā ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un Progresīvajiem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma sacīja NA valdes locekle, aizsardzības ministre Ināra Mūrniece.

Vaicāta, kad NA plāno par šo jautājumu tikties ar JV, Mūrniece atbildēja, ka “mēs neesam uzrunāti”. Tajā pašā laikā politiķe vairākkārt uzsvēra, ka par šo jautājumu ir nepieciešama atklāta saruna, bet no viņas teiktā bija noprotams, ka NA šo sarunu neiniciēs.

Ministre atkārtoja politiskās apvienības līdera Raivja Dzintara pausto, ka NA noteikti nav gatava strādāt vienā valdībā kopā ar JV, ZZS un Progresīvajiem.

Kā ziņots, ja “maksa” par kādu Valsts prezidenta amata kandidāta ievēlēšanu ir jauns koalīcijas modelis – JV, ZZS un “Progresīvie” – NA tajā nepiedalīsies, ceturtdien uzsvēra NA līderis Dzintars, norādot, ka jauns koalīcijas modelis būtu JV izvēle. Ja JV uzskata, ka tāda koalīcija vērtību ziņā ir viņiem tuvāka un stabilāka no valsts interešu viedokļa, NA respektēšot tādu izvēli, bet tajā nepiedalīšoties.

Dzintars prognozēja, ka NA frakcijas deputāti 31.maijā neatbalstīs nevienu no trīs Valsts prezidenta kandidātiem.

Vaicāts, vai NA plāno virzīt savu kandidātu vēlēšanu otrajā kārtā, Dzintars atzīmēja, ka nav zināms, vai līdz tam tiks nonākts. Vienlaikus NA “skatās cerīgi” uz vēlēšanu otro kārtu, jo tādā gadījumā, Dzintara vērtējumā, būtu loģiski koalīcijai vienoties par vienu kandidātu.

Lūgts komentēt izvirzītos kandidātus, Dzintars sacīja, ka viņus nevērtē negatīvi, bet katra partija vērtē kandidāta saderību ar savu programmu. Piemēram, pašreizējā prezidenta Egila Levita saderība ar NA bija lielāka nekā ar JV, Apvienotā saraksta (AS) un Progresīvo izvirzītajiem kandidātiem, bet vērtību saderība nav vienīgais būtiskais apsvērums, lemjot atbalstīt kādu kandidatūru, uzvēra NA līderis.

NA frakcija plāno tikties un uzklausīt izvirzītos kandidātus. 

Kā ziņots, maija pēdējā dienā gaidāmajām Valsts prezidenta vēlēšanām Saeimā pārstāvētās partijas ir pieteikušas trīs kandidātus. Valdošajā koalīcijā ietilpstošais Apvienotais saraksts augstajam amatam virza savu dibinātāju, uzņēmēju Uldi Pīlēnu, premjera partija Jaunā vienotība prezidenta krēslam piedāvā ārlietu ministra Rinkēviča kandidatūru, bet opozīcijā esošā frakcija Progresīvie prezidenta postenim virza publiskās pārvaldības eksperti Pinto. Nevienam no šiem kandidātiem pagaidām nav skaidra balsu vairākuma, lai uzvarētu vēlēšanās.

Lasiet arī: Dzintars: NA nestrādās JV, ZZS un ,Progresīvo, veidotā valdībā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas