Nākamā nedēļa būs silta, brīžiem līs

Atskatoties uz Dziesmu un Deju svētku nedēļu, var secināt, ka laikapstākļi tajā bijuši ļoti mainīgi, atgādina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs: brīžiem lija stiprāk un pūta brāzmains vējš, bet citā mirklī jau spīdēja saule un laiks kļuva patīkami mierīgs.

Arī nākošajā nedēļā palaikam gaidāms lietus, tomēr laiks saglabāsies silts, gaisa temperatūrai dienās daudzviet sasniedzot +20…+25 grādus (pēc Celsija).

Nedēļas iesākumā starp mākoņiem palaikam uzspīdēs saule. Vietām gaidāms lietus – pirmdien nakts stundās valsts austrumos. Iespējama arī pērkona ducināšana, bet otrdien no rīta un arī dienā – vien jūras piekrastes rajonos. Diennakts gaišās stundas gan pirmdien, gan otrdien aizritēs bez būtiskiem nokrišņiem. Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļu puses vējš. Naktī gaisa temperatūra būs +10…+16 grādu robežās. Tikai naktī uz otrdienu daudzviet nebūs siltāks par +8…+10 grādiem.

Dienās gaiss iesils līdz +19…+24 grādiem.

Nedēļas vidū saule mīsies ar mākoņiem un pūtīs lēns līdz mērens vējš – trešdien no austrumu puses, bet ceturtdien tas iegriezīsies no rietumiem. Trešdienas vakarā Latviju no rietumiem sasniegs nokrišņu zona, kas ceturtdien gan nakts, gan dienas stundās nesīs lietu. Laiks joprojām saglabāsies silts, termometra stabiņam dienās vietām pakāpjoties līdz +25 grādu atzīmei un naktīs nenoslīdot zem +11…+17 grādu atzīmes.

Nedēļas izskaņā sauli palaikam aizklās kāds lietus mākonis, taču kopumā laiks tiek prognozēts silts un mierīgs.

Spīdot saulei, dienas vidū un pēcpusdienā UV indekss ir vidēji augsts līdz augsts, tāpēc ilgstoša uzturēšanās tiešos saules staros nav vēlama. Vairāk lasiet šeit.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas