Nausēda un Šimonīte cīnīsies prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā, gluži kā 2019.gada vēlēšanās

Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda) un Ingrīda Šimonīte (Ingrida Šimonytė), tāpat kā 2019.gadā, 26.maijā tiksies Lietuvas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā, jo pēc gandrīz visu balsu saskaitīšanas svētdienas, 12.maija, pirmajā balsošanas kārtā Nausēda saņēma nedaudz vairāk nekā 44% balsu, bet Šimonīte – gandrīz 20%.

2019.gadā abu sāncenšu pozīcijas bija krietni vien līdzvērtīgākas, jo pirmajā balsošanas kārtā viņi abi ieguva aptuveni 31% balsu.

“Jā, es gribēju uzvarēt pirmajā kārtā, bet acīmredzot mums būs otrā kārta. Esmu gatavs cīnīties par uzvaru otrajā kārtā, un domāju, ka man tas izdosies,” svētdienas vakarā žurnālistiem sacīja Nausēda.

Svētdienas pirmajā kārtā Nausēda ieguva vairāk nekā 50% balsu gandrīz visās pašvaldībās,

izņemot Viļņu, kur uzvarēja Šimonīte un Šalčininkus un Visaginu, kur uzvaras laurus plūca Eduards Vaitkus (Eduardas Vaitkus).

Saskaņā ar jaunākajiem Centrālās vēlēšanu komisijas (VRK) datiem trešajā vietā valstī ierindojās jurists Igns Vēgēle (Ignas Vėgėlė) ar 12%, kam sekoja partijas “Nemunas rītausma” līderis Remigijs Žemaitaitis (Remigijus Žemaitaitis) (9%), Vaitkus (7%), jurists Daiņus Žalims (Dainius Žalimas) (3%), Darba partijas līderis deputāts Andrjus Mazuronis (Andrius Mazuronis) (1,4%) un bijušais aizsardzības ministra vietnieks Ģiedrims Jeglinsks (Giedrimas Jeglinska) (1,35%).

Pirmdienas rītā mediju konferencē Nausēda izteica pateicību par Lietuvas iedzīvotāju izrādīto uzticību pēc piecu gadu grūtajiem pārbaudījumiem, uzsverot Lietuvas progresu Rietumu standartu virzienā, bet atzīstot, ka joprojām pastāv nevienlīdzības problēma.

“Katrs Lietuvas iedzīvotājs man ir svarīgs, un es to esmu apliecinājis, regulāri apmeklējot dažādus Lietuvas reģionus,” sacīja Nausēda.

Arī Šimonīte izteica pateicību par izrādīto uzticību, neskatoties uz izaicinājumiem, uzsverot savu apņemšanos tuvināt Lietuvu Rietumu standartiem un aizstāvēt liberālās demokrātijas principus. 

Viņa sacīja, ka neredz nekādu iemeslu salīdzināt pašreizējo situāciju ar 2019.gadu, skaidrojot mazāku balsu skaitu ar savu pašreizējo lomu valdībā.

Visu rakstu angļu valodā lasiet šeit: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/2270543/lithuania-s-presidential-election-nauseda-expects-to-face-simonyte-in-runoff

Lasiet arī: BNN pēta | Vai Krievija iejaucas Lietuvas vēlēšanās? Ja tā pēkšķina kā pīle, tā, visticamāk, ir pīle

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas