NBS saņēmuši divus no četriem Black Hawk helikopteriem

Svētdien, 11.decembrī, Gaisa spēku bāzē Lielvārdē nolaidās ASV bruņoto spēku lidmašīna C17, ar kuru ASV bruņotie spēki atgādāja pirmos divus no Latvijas pasūtītajiem četriem helikopteriem UH-60M Black Hawk, informē Aizsardzības ministrija.

Kā norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks, pienākušie helikopteri ir gaidīts bruņojuma papildinājums, kas ļaus Gaisa spēkiem sasniegt jaunu līmeni. Vienlaikus Black Hawk helikopteri nomainīs Padomju savienībā ražotos Mi-17 helikopterus, kuru «resursi jau ir izsmelti».

Abi helikopteri Latvijai ir piegādāti daļēji izjauktā veidā, tādēļ turpmākajās dienās tiks veikti nepieciešamie tehniskie darbi, lai varētu veikt plānotos testa lidojumus.

Jau ziņots, ka 2018.gada septembrī Ministru kabinets atbalstīja četru helikopteru Black Hawk iegādi aptuveni 175 miljonu eiro vērtībā, slēdzot starpvaldību līgumu ar ASV, kuras līdzfinansējums veido 15,5 miljonus ASV dolāru.

Atlikušo divu helikopteru piegāde plānota līdz 2023.gada beigām.

Vienlaikus, kā norāda ministrijā, gaisa spēku piloti un tehniķi kopš 2020.gada ir piedalījušies vairākos apmācību kursos, lai apgūtu šo gaisa kuģu vadīšanu un tehnisko apkopi.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas