Nedēļas nogale – sausa un auksta

Lai gan brīvdienās nokrišņi nav gaidāmi, pašā nedēļas izskaņā ciklona ietekme atkal pastiprināsies – gandrīz visā Latvijā pūtīs brāzmains vējš, Kurzemes ziemeļos pārsniedzot 20 metrus sekundē, un valsts teritoriju sāks šķērsot nokrišņu zona, kas nesīs stipru sniegu, līdz ar to gaidāms arī putenis, tāpat daļu valsts varētu skart atkala, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Piektdien, 9.decembrī, lai gan laikapstākļus noteiks ciklons, no rīta debesis sāks pakāpeniski skaidroties, līdz ar to dienā daudzviet uzspīdēs saule. Dienā maksimālā gaisa temperatūra gaidāma 0…-6 grādu (pēc Celsija skalas) robežās.

Brīvdienās laika apstākļus ietekmēs augsta spiediena atzars no austrumiem, tāpēc nokrišņi netiek prognozēti.

Sestdien, 10.decembrī, debesis būs daļēji mākoņainas, bet svētdien, 11.decembrī, debesis klās bieza mākoņu sega. Saglabāsies lēns vējš. Diennakts tumšajās stundās gaiss atdzisīs līdz -8…-13 grādiem, sestdien dažviet piekrastē un dienvidaustrumos līdz -4…-7 grādiem, arī dienas būs aukstas, gaisa temperatūrai saglabājoties -4…-9 grādu robežās, vien Kurzemes ziemeļos būs nedaudz siltāk, tur -2…-5 grādi.

Savukārt naktī uz pirmdienu, 12.decembri, valsts teritoriju no dienvidiem sāks šķērsot plaša nokrišņu zona, līdz ar to daudzviet stipri snigs. Naktīs un dienās gaisa temperatūra būs -2…-7 grādu robežās. Pirmdien un otrdien, 13.decembrī, visā valsts teritorijā gaidāma intensīva snigšana, iespējams pat ļoti stiprs putenis ar būtisku redzamības pasliktināšanos un sniega sanesumiem.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas