Nedēļas nogalē stipri snigs, savukārt jaunnedēļ kļūs krietni aukstāks

Piektdien, 25.novembrī, debesis aizklās bieza mākoņu sega un daudzviet palaikam gaidāms sniegs, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC). Sniega segas biezums palielināsies par 1-3 centimetriem (cm).

Atsevišķos posmos ceļi būs slideni, tāpēc autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem! Pūtis lēns austrumu, ziemeļaustrumu vējš un gaisa temperatūra kā naktī, tā arī dienā būs 0…-4 grādu (pēc Celsija skalas). Vienīgi vietām Kurzemē termometra stabiņš svārstīsies ap 0…+2 grādu atzīmi.

Nedēļas sākumā lielā daļā valsts sniga un sniega segas biezums vietām valsts austrumos sasniedza pat 15 cm. Tāpat pieturējās neliels sals, un uz ūdenstilpēm veidojās ledus. Darba nedēļas vidū nokrišņu bija mazāk, savukārt nedēļas izskaņā, brīdina LVĢMC, daudzviet sagaidīsim stipru sniegu.

Valsts lielākajā daļā gan naktīs, gan dienās gaisa temperatūra saglabāsies zem 0 grādu atzīmes.

Šī brīža prognozes liecina, ka no nākamās nedēļas vidus Latvijā sagaidīsim kārtīgu salu – naktīs termometra stabiņam vietām pazeminoties pat līdz -15 grādu atzīmei.

Arī šajās brīvdienās pieturēsies neliels sals, laiks būs pelēcīgs un sniegots. Naktī uz sestdienu, 26.novembri, tikai vietām nedaudz snigs, bet dienas laikā stipri snigs valsts austrumos – tur sniega segas biezums palielināsies par 5–7 cm.

Naktī uz svētdienu, 27.novembri, gaidāma stipra snigšana, līdz ar to sniega sega kļūs tikai biezāka. Brīvdienās pūtīs lēns austrumu puses vējš. Naktīs temperatūra būs +1…-6 grādi, arī dienu laikā temperatūra būs līdzīga: +2…-5 grādi.

Nākamās nedēļas sākumā debesīs mākoņu joprojām būs daudz, vietām, galvenokārt valsts austrumu un centrālajos rajonos, gaidāms sniegs. Naktīs gaisa temperatūra nebūs zemāka par -5 grādiem, dienu laikā temperatūra lielākoties būs -2…+3 grādu robežās.

Pēc šī brīža prognozēm, nedēļas vidū, pastiprinoties anticiklona ietekmei, kļūs sausāks. Tāpat Latvijas teritorijā ieplūdīs aukstāka gaisa masa, tādēļ termometra stabiņš strauji sāks slīdēt uz leju, naktīs temperatūrai pazeminoties pat līdz -15 grādiem.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas