Nedēļas pirmajā pusē Latvijā bagātīgi snigs; ceļi var būt slideni

Šīs nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus noteiks ciklonu darbība, līdz ar to arī tuvākajās dienās gaidāma snigšana, bet būtiskas temperatūras izmaiņas nav gaidāmas, savukārt nedēļas otrajā pusē paliks nedaudz siltāks, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Pirmdien, 21.novembrī, laika apstākļus Latvijā noteiks ciklona austrumu mala, savukārt dienas laikā no dienvidiem teritoriju sāks šķērsot nokrišņu zona, tādēļ mākoņu daudzums palielināsies, un daudzviet snigs līdz pat priekšpusdienai. Sniega segas biezums palielināsies par 1–4 centimetriem. Gaisa temperatūra dienā būs -1…-6 grādu (pēc Celsija skalas) robežās.

Ņemot vērā, ka atsevišķos posmos ceļi būs slideni, autovadītājiem jābūt uzmanīgiem. 

Otrdien, 22.novembrī, debesis būs mākoņainas, tās skaidrosies vien brīžiem rietumos. Naktī Latvijai pietuvosies jau jauns ciklons, un no nakts otrās puses austrumos snigs, vietām stipri – sniega segas biezums palielināsies par 5–9 centimetriem. Naktī gaiss atdzisīs līdz -2…-7 grādiem, bet dienā maksimālā gaisa temperatūra būs 0…-5 grādu robežās.

Snigšana pierims vien naktī uz trešdienu, 23.novembri, bet dienā vējš iegriezīsies no ziemeļaustrumiem, austrumiem, piekrastē tas būs mērens. Trešdien Latvijā būs par kādu grādu siltāks: +1…-4 grādi.

Nedēļas otrajā pusē saglabāsies mākoņains laiks, tomēr ceturtdiena, 24.novembris, un piektdiena, 25.novembris, aizritēs bez būtiskiem nokrišņiem. Šajās dienās dominēs lēns līdz mērens austrumu, ziemeļaustrumu vējš. Nedēļas nogalē daudzviet gaidāms neliels sniegs, slapjš sniegs. Vējš pierims un būs lēns. Sals mazināsies un gaisa temperatūra lielākoties gaidāma +1…-4 grādu robežās, savukārt gaišajās diennakts stundās termometra stabiņš pietuvosies +1…+4 grādu atzīmei, tādēļ sniega sega vietām kusīs.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas