Nedēļas pirmajā pusē saglabāsies vasarīgs laiks, brīvdienās gaidāms lietus

Astronomiskais rudens iesākās 23.septembrī, atgādina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Dažās novērojumu stacijās sācies arī meteoroloģiskais rudens, citviet saglabājas meteoroloģiskā vasara. Saglabājoties augsta spiediena apgabala ietekmei, gaidāmi lielākoties mierīgi laikapstākļi.

Darbdienas būs sausas un termometra stabiņš vietām varētu pakāpties pat līdz +24 grādiem (pēc Celsija), tikai brīvdienās sagaidāms lietus un stiprāks vējš.

Pirmdien debesīs mākoņu daudzums būs mainīgs, taču diena paies bez nokrišņiem. Maksimālā gaisa temperatūra būs +17…+19°.

Nedēļas vidū laiks saglabāsies līdzīgs. Otrdien un trešdien saule mīsies ar mākoņiem un nokrišņi nav gaidāmi. Naktī uz otrdienu, pūšot lēnam vējam, sabiezēs migla. Trešdien vējš pastiprināsies un iegriezīsies no dienvidaustrumiem, dienvidiem.

Otrdienas nakts būs aukstāka, vietām termometra stabiņam noslīdot līdz +4 grādu atzīmei. Ieplūstot siltākai gaisa masai, trešdien gaiss varētu iesilt līdz +24 grādiem, tādēļ,

iespējams, atkal tiks pārspēti siltuma rekordi.

Samazinoties atmosfēras spiedienam, brīvdienās laikapstākļi kļūs rudenīgāki – vietām līs un vējš kļūs brāzmains, kā arī gaisa temperatūra dienās pakāpeniski pazemināsies.

Pēc savas ierastas tradīcijas centrs atskatās arī uz aizvadīto nedēļu, kad laikapstākļi bija mainīgi – palaikam lija, nedēļas vidū pūta brāzmains vējš, kā arī tika pavadītas sausas un siltas dienas. Tad Latviju šķērsoja vairākas atmosfēras frontes, kas daudzviet atnesa lietu, vietām arī pērkona negaisu, nedēļas vidū arī brāzmainu vēju.

Turpinoties vasarīgiem laikapstākļiem, 22.septembrī gandrīz visās meteoroloģisko novērojumu stacijās tika fiksēti jauni karstuma rekordi, 4 novērojumu stacijās uzstādīti arī septembra trešās dekādes rekordi, savukārt Bauskā gaiss iesila līdz +26,4 grādiem – līdz šim +26 grādi tik vēlu Latvijā nav tikuši novēroti.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas