Nedēļas sākumā daudz līs, nedēļas nogalē gaidāms sals

Kaut arī nedēļas sākumā vēl saglabāsies siltāks un lietains laiks, brīvdienās vietām termometra stabiņš varētu noslīdēt līdz -22 grādu (pēc Celsija skalas) atzīmei, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Jaunais 2023.gads ir iesācies ar rekordsiltu laiku, 1.janvārī vairākās novērojumu stacijās fiksējot jaunus siltuma rekordus.

Daugavpilī tika uzstādīts pat jauns mēneša siltumrekords, gaisa temperatūrai sasniedzot +11,1 grādu. 

Pirmdien debesis lielākoties aizklās mākoņi, kas pēcpusdienā daudzviet nesīs lietu. Dominējot lēnam līdz mērenam dienvidu, dienvidaustrumu vējam, dienas laikā vietām būs novērojama arī bieza migla. Minimālā gaisa temperatūra naktī ir gaidāma +2…-3 grādi, vien dienvidrietumu rajonos termometra stabiņš pakāpsies līdz +5 grādu atzīmei, savukārt maksimālā dienas gaisa temperatūra sasniegs 0…7 grādus.

Otrdien debesis saglabāsies lielākoties mākoņainas. Neliela ciklona centram šķērsojot valsts ziemeļrietumus, daudzviet gaidāmi nokrišņi, galvenokārt lietus, slapjš sniegs. Vietām līs ilgstoši. Naktī pūtīs lēns līdz mērens dienvidu puses vējš, kas ciklona dēļ dienā iegriezīsies no rietumiem, ziemeļrietumiem un pastiprināsies, daudzviet brāzmās sasniedzot 15–19 m/s. Minimālā gaisa temperatūra naktī un maksimālā dienā būs 0…+6 grādu robežās.

Trešdien vietām debesis skaidrosies un uzspīdēs arī saule, bet ceturtdien jau atkal tās būs mākoņainas. Palaikam gaidāmi nokrišņi, kas trešdien galvenokārt būs lietus, slapjš sniegs, bet ceturtdien – sniegs, sniega sega atsevišķos rajonos pieaugs par 5-7 cm. Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļrietumu, rietumu vējš, kas naktī uz ceturtdienu iegriezīsies no austrumiem, ziemeļaustrumiem un piekrastes rajonos paliks brāzmains. Abās dienās gan minimālās nakts, gan maksimālās dienas temperatūrai gaidāma vienāda. Trešdien termometra stabiņš saglabāsies -2…+2 grādu, bet ceturtdien -5…+1 grāda robežās.

Piektdien virs Latvijas pastiprināsies augsta spiediena apgabala ietekme. Daudzviet skaidrosies debesis, un būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Dominēs lēns līdz mērens ziemeļu, ziemeļaustrumu vējš. Ieplūstot vēsākai gaisa masai un daudzviet skaidrojoties debesīm, naktī un dienā gaisa temperatūra rietumos būs -5…-10 grādi, austrumos -10…-15 grādi.

Pēc šī brīža prognozes, pastiprinoties augsta spiediena ietekmei, brīvdienās mākoņi biežāk mīsies ar sauli un dienas aizritēs bez nokrišņiem. Gaisa temperatūra turpinās pazemināties, naktīs vietām gaidāms stiprs sals, termometra stabiņam noslīdot līdz -22 grādu atzīmei.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas