Nelidojot uz Ukrainu un Krieviju, airBaltic iztrūkst 72 miljoni eiro

Apturot lidojumus uz Ukrainu un Krieviju, šogad nacionālās lidsabiedrības airBaltic iztrūkstošie ieņēmumi sasniedz 72 miljonus eiro, ko uzņēmums centās kompensēt citos tirgos, informē uzņēmuma pārstāvji.

Vēl bez šiem zaudējumiem negatīva ietekme no kara darbības ir fakts, ka šogad airBaltic nācās lidot ap Krievijas gaisa telpu, kas ir izmaksājis papildus gan degvielas, gan laika izteiksmē. Attiecīgi vairāk maršrutu un reisu tika orientēti Skandināvijas, Rietumeiropas un dienvidvalstu virzienā. To airBaltic plānot turpināt arī nākamgad, un arī 2023.gadā netiks izpildīti lidojumi uz Krieviju.

Savukārt attiecībā uz kopējo finanšu ainu airBaltic pārstāvji norādīja, ka pašreiz objektīvi var balstīties publicētajos trešā ceturkšņa rādītājos.

Deviņos mēnešos airBaltic grupas ieņēmumi sasniedza 362,5 miljonus eiro, kas ir 2,7 reizes vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn.

Lidsabiedrībā uzsvēra, ka, vērtējot 2022.gadu airBaltic darbībā, ir būtiski ņemt vērā, ka gada sākumu aizēnoja Covid–19 negatīvā ietekme uz atpūtas un darījumu braucienu pieprasījumu, kam sekoja karš Ukrainā. «Tiesa, gada otrajā pusē lidsabiedrībai izdevās darbību izlīdzināt, demonstrējot stabilu pārvadāto pasažieru skaita pieaugumu un turpinot tuvināties 2019.gada rādītājiem. Iepretim pirmspandēmijas gadam, prognozes liecina, ka 2022.gads tiks noslēgts ar aptuveni 6% starpību,» norādīja airBaltic pārstāvji.

Šogad no janvāra līdz decembra vidum airBaltic ir pārvadājusi vairāk nekā 3,1 miljonu pasažieru, kas ir par 2,1 reizi vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn. «Skatoties no lidojumu perspektīvas – identiskā laika posmā veikti vairāk nekā 35 000 lidojumu – tātad par 61% vairāk nekā pirms gada,» skaidroja lidsabiedrībā.

Jau ziņots, ka airBaltic apgrozījums pērn bija 204,1 miljons eiro – par 41% vairāk nekā gadu iepriekš. Savukārt kompānijas zaudējumi samazinājās par 49% un bija 135,7 miljoni eiro. Latvijas valstij pieder 96,14% balsstiesību airBaltic kapitālā, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam Aircraft Leasing 1 – 3,86%.

Lasiet arī: Pērn zaudējumi – 45,4% Latvijas uzņēmumu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas