Neskatoties uz aizliegumu, atsevišķi Krievijas pilsoņi mēģinājuši ieceļot Lietuvā

Stingrākiem robežas šķērsošanas noteikumiem stājoties spēkā, Lietuvas robežsargi laika posmā no pirmdienas, 19.septembra, līdz otrdienas, 20.septembra, rītam liedza iebraukšanu 26 Krievijas pilsoņiem, atsaucoties uz Valsts robežsardzes dienestu (VSAT), informē lietuviešu sabiedriskais medijs LRT.

Saskaņā ar Lietuvas Valsts robežsardzes dienesta datiem, pirmdien, 19.septembrī, Lietuvā ieceļoja 1 159 Krievijas pilsoņi, kas ir gandrīz par pusi mazāk nekā iepriekšējā nedēļā – 2 141.

Savukārt līdz otrdienas, 20.septembra, rītam Lietuvas robežu šķērsoja 1 461 Krievijas pilsonis, LRT RADIO pastāstīja VSAT vadītāja vietnieks Antans Montvidas (Antanas Montvydas).

VSAT vadītāja vietnieks sacīja, ka septiņiem Krievijas tūristiem tika liegta iebraukšana valstī pie Ķībartas un Mendininku robežkontroles punktiem. Tikmēr četrus pilsoņus neielaida Lietuvā pie Lavoriškes robežpunkta un divus pie Raigardas.

Sešiem Krievijas pilsoņiem, kuriem tika atteikta ieceļošana, bija Lietuvā izsniegtas vīzas, četriem – Francijā, trim – Polijā un vēl četriem – Vācijā. Pārējiem noraidītajiem ieceļotājiem vīzas bija izsniegtas Austrijā, Grieķijā, Ungārijā un Itālijā.

Neskatoties uz aizliegumu ieceļot, konfliktsituācijas pie robežas neveidojās, sacīja VSAT vadītāja vietnieks.

Lasiet arī: Pēc tūristu vīzu aizlieguma Krievijas pilsoņiem situācija pie Baltijas valstu robežām mierīga

«Mēs neesam reģistrējuši nevienu konfliktsituāciju. Viņi izprot mūsu pieņemtos lēmumus un atgriežas atpakaļ savā izbraukšanas valstī,» Montvidas sacīja LRT RADIO.

«Bija dažādi cilvēki – gan tādi, kas aizbildinājās ar nezināšanu, gan tādi, kas atzina, ka mēģina ieceļot mūsu valstī, neskatoties uz to, ka ir spēkā tiesību akti, kas liedz ieceļošanu,» viņš piebilda.

Montvidas arī norādīja, ka saskaņā ar neoficiāliem avotiem, Latvija šajā pašā laika posmā ir liegusi ieceļošanu trīs Krievijas pilsoņiem.

Noteiktie ierobežojumi ir daļa no Lietuvas Seima pieņemtās rezolūcijas par ārkārtas stāvokļa ieviešanu pie Krievijas un Baltkrievijas pierobežām, kas būs spēkā līdz šī gada 16.decembrim.

Pilnu rakstu angļu valodā lasiet: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1783210/lithuania-refuses-entry-to-26-russian-citizens-since-monday

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas