No 2.oktobra Rīgas siltums siltumenerģijas tarifs 170,59 eiro/MWh

2.oktobrī spēkā stāsies jauns AS Rīgas siltums siltumenerģijas tarifs, kas būs teju divas reizes lielāks – 170,59 eiro par megavatstundu (eiro/MWh) –, salīdzinot ar šobrīd piemēroto, informē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).

Mājsaimniecību lietotājiem rēķinos ar 1.oktobri automātiski tiks piemērots valsts noteiktais atbalsts.

Šajā gadījumā, ja AS Rīgas siltums tarifs ir 170,59 eiro/MWh, ar valsts atbalstu lietotājam tiks piemērots tarifs 111,06 EUR/MWh apmērā. 

Jaunā siltumenerģijas tarifa pieaugums saistīts ar iepirktās siltumenerģijas un kurināmā izmaksu pieaugumu – iepirktās siltumenerģijas izmaksas komersantam pieaugušas vairāk nekā 2,5 reizes, bet kurināmā (dabasgāzes) izmaksas – par 79%.

Jau ziņots, ka aptuveni 45% no kopējā AS Rīgas siltums lietotājiem nodotā siltuma nodrošina tieši iepirktā siltumenerģija no AS Latvenergo.

No 1.oktobra spēkā stāsies jauni tās ražotnēs TEC-1 un TEC-2 saražotās siltumenerģijas tarifi, kurus izvērtējusi un 30.augustā apstiprinājusi SPRK. Attiecīgi tie arī atstāj lielāko ietekmi uz AS Rīgas siltums jauno tarifu.

AS Rīgas siltums ir lielākais siltumapgādes uzņēmums Latvijā, kas saviem lietotājiem 27% no kopējā apjoma piegādā pašu saražoto siltumu (ko ražo, izmantojot šķeldu un dabasgāzi) un 73% no kopējā apjoma – neatkarīgo siltumenerģijas ražotāju saražoto siltumu.

SPRK vērš uzmanību, ka visiem mājsaimniecību lietotājiem rēķinos ar šī gada 1.oktobri automātiski tiks piemērots valsts noteiktais atbalsts. Siltumenerģijas tarifiem līdz 150 eiro/MWh valsts kompensē 50% no tarifa, kas pārsniedz noteikto slieksni – 68 eiro/MWh. Savukārt no tās daļas, kas pārsniedz 150 eiro/MWh valsts kompensē 90%.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas