No augusta vakaros Rīgas satiksmes autobusos un trolejbusos iekāpšana notiks tikai pa priekšējām durvīm

No 1. augusta visos Rīgas satiksmes autobusu un trolejbusu maršrutos pēc pulksten 21.00 pasažieru iekāpšana tiks organizēta pa priekšējām durvīm,  informē uzņēmumā.

Pasažieriem ar bērnu ratiem un cilvēkiem ratiņkrēslos iekāpšanas kārtība nemainīsies un notiks pa vidējām durvīm. Tāpat ierastā kārtība, kad iekāpšana notiek pa visām durvīm, netiks mainīta tramvajos.

Brauciens vakaros pēc pulksten 21.00 visos autobusu un trolejbusu maršrutos būs jāreģistrē pie vadītāja konsoles.

Savukārt pasažieriem, kuri braucienu apmaksā ar koda biļetes lietotni, brauciens jāapmaksā jau kāpjot transporta līdzeklī un vadītājam jāuzrāda tālrunī redzamais brauciena maksas apstiprinājums. 

Tādējādi vadītājs sekos līdzi, lai visi pasažieri veiktu reģistrāciju un samaksātu par braucienu.

Šādas kārtības mērķis ir mainīt pasažieru paradumus tā, lai tie reģistrētu katru braucienu un samazinātu bezbiļetnieku skaitu. Tāpat ar šādu kārtību, iespējams ierobežot to personu skaitu, kuri sabiedriskajā transportā pārvietojas smērējošā vai smakojošā apģērbā, kā arī traucē citiem pasažieriem.

Patlaban kārtība, kad pasažieru iekāpšana transporta līdzeklī notiek pa priekšējām durvīm, ieviesta 30 dažādos sabiedriskā transporta maršrutos. Līdz ar šādas kārtības ieviešanu braucienu reģistrācijas šādos maršrutos palielinājušās par aptuveni 22%.

Kā ziņots, Rīgas satiksmes apgrozījums 2022.gadā palielinājies par 5% – no 161,12 miljoniem eiro 2021.gadā līdz 168,7 miljoniem eiro pērn. Savukārt uzņēmuma peļņa 2022.gadā saruka vairāk nekā divas reizes un bija 1,25 miljoni eiro.

Lasiet arī: Delna: Izmeklētāja nomaiņa bija nevajadzīgs un nelietderīgs solis RD Satiksmes departamenta lietā

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas