“Gazprom” degvielas uzpildes stacijā Lucenko ielā Čeļabinskā viens autovadītājs sašāva otru ar pneimatisko pistoli. Cietušais vīrietis tika nogādāts slimnīcā, un policija ir ierosinājusi krimināllietu, atsaucoties uz krievu medijiem, ziņo Dialog.ua.
Saskaņā ar izdevuma 74.RU sniegto informāciju, konflikts izcēlies rindā pie degvielas uzpildes stacijas. Vienam no autovadītājiem lika pievienoties kopējai rindai, pēc kā situācija pārauga strīdā un apšaudē.
“Vīrietim lika pievienoties kopējai rindai, lai uzpildītu automašīnu, bet viņš nolēma, ka nevēlas to darīt,” sacīja aculiecinieks. “Kas būtu, ja visi reaģētu tāpat? Mums automašīnā bija bērni, kur varēja lidot lode? Cietušajam trāpīja vēderā, un bija daudz asiņu.”
Tas iezīmē jaunu, satraucošu posmu Krievijas benzīna krīzē. Iepriekš no reģioniem bija saņemti ziņojumi par kautiņiem, konfliktiem rindās, strīdiem starp autovadītājiem un mēģinājumiem pārdurt citai automašīnai riepas. Nu lietā tiek likti ieroči.
Degvielas trūkuma dēļ rindas degvielas uzpildes stacijās kļūst par sadursmju punktu. Cilvēki stundām ilgi gaida benzīnu, kļūst nervozi, cīnās par vietu un baidās palikt bez degvielas darbam, ceļošanai un ikdienas dzīvei. Ja krīze ilgst nedēļām ilgi, šāda spriedze ātri pārvēršas vardarbībā. Novērotāji norāda, ka kara fons kopumā situāciju vēl vairāk saasina. Liels skaits cilvēku atgriežas Krievijā no frontes, vardarbība sabiedrībā ir kļuvusi par ikdienišķāku parādību, un ieroči un spēka pielietošana arvien vairāk pāriet no kara zonas ikdienas dzīvē. Uz šī fona strīds degvielas uzpildes stacijā var beigties ne tikai ar kliegšanu vai kautiņu, bet arī ar apšaudi. Kremlim tas ir īpaši nepatīkams simptoms. Degvielas krīze vairs nav ekonomiska problēma un kļūst par sabiedrības drošības jautājumu. Benzīna trūkums ietekmē ne tikai cenas un loģistiku, bet arī ikdienas stabilitāti: degvielas uzpildes stacijas kļūst par konfliktu vietām, kur krievu neapmierinātība kļūst nekontrolējama, raksta Dialog.ua.
Lasiet arī:
Jauns bums Krievijā: ekstrasensi “apvārdo” mašīnas, lai samazinātu to degvielas patēriņu
VIDEO | Ukraina plānojusi uzbrukt Krievijai – Simonjana attaisno uzbrukumu ukraiņiem
