Noraida Saskaņas prasību pārskaitīt vēlēšanu rezultātus

Augstākajā tiesa (AT) noraidījusi partijas Saskaņa prasību pret Centrālo vēlēšanu komisiju (CVK), kurā politiskais spēks prasīja atcelt CVK lēmumu atteikt pārskaitīt par Saskaņu 14.Saeimas vēlēšanās nodotās vēlēšanu zīmes, informē tiesa.

Pēc vēlēšanām 4.oktobrī Gundars Ūdris (S), kurš bija 14.Saeimas vēlēšanu kandidāts, vēlējās iepazīties ar CVK un Rīgas velēšanu protokoliem.

Viņa ieskatā, protokolu noformējums nav bijis nodrošināts atbilstoši likumam. Līdz ar to viņš vērsās CVK ar iesniegumu, aicinot pārskaitīt 14.Saeimas vēlēšanu rezultātus.

CVK iesniegumu noraidīja kā nepamatotu.

Ūdrim likās nepieņemams fakts, ka, izskatot viņa sūdzību attālināti, ne visi CVK locekļi bija ieslēguši savas kameras, līdz ar to viņš neesot varējis pārliecināties par komisijas locekļu klātesamību, izskatot viņa pieteikumu.

CVK skaidrojumos tiesai uzsvēra, ka pieteikumu neatzīst, uzsverot, ka velēšanu protokoli ir noformēti atbilstoši pieņemtajām normām.

Arī tiesas sēdē CVK pārstāvji uzsvēra, ka vēlēšanu protokoli tika noformēti atbilstoši prasībām.

Tāpat CVK pārstāvji nesaredz problēmu tajā, ka ne visi CVK locekļi bija ieslēguši savas kameras izskatot Ūdra pieteikumu.

Jau vēstīts, ka aizvadītajās parlamenta vēlēšanās labāko rezultātu sasniedza Jaunā vienotība, kura nākamajā Saeimā ieguvusi 26 mandātus, Zaļo un zemnieku savienība – 16, Apvienotais saraksts – 15, Nacionālā apvienība – 13, Stabilitātei! – 11, Progresīvie – 10, bet Latvija pirmajā vietā – deviņus mandātus.

Saeimas vēlēšanas izrādījās liktenīgas valdošās koalīcijas politiskajiem spēkiem Attīstībai/Par un Konservatīvajiem, kā arī krievvalodīgo elektorāta ilggadējai līderei Saskaņai, kas nespēja pārvarēt 5% vēlēšanu barjeru un palika ārpus nākamā parlamenta sasaukuma.

Saskaņa vēlēšanās ieguva 4,81% vēlētāju balsu, tādējādi 5% barjeras pārvarēšanai tai pietrūka vairāk nekā 1 700 vēlētāju atbalsta.

Saskaņa ilgus gadus bija populārākā partija valstī, iegūstot arī labākos rezultātus parlamenta vēlēšanās, taču allaž tika atstāta opozīcijā. Straujš partijas reitinga kritums sākās šī gada pavasarī pēc tam, kad partija nosodīja Krievijas sākto militāro iebrukumu Ukrainā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas