Noslēgs Čeku loteriju

Otrdien, 6. decembrī, Ministru kabinets (MK) izskatīja grozījumu Čeku loterijas likumā, kas nosaka čeku loterijas organizēšanas noslēgšanas procesu, informē Finanšu ministrija (FM). 

Paredzēts, ka 2022.gada izloze būtu čeku loterijas projekta cikla noslēgums, savukārt VID organizē čeku loteriju no 2019.gada 1.jūlija.

Mazinoties sabiedrības interesei par čeku loterijas izlozēm, to turpināt nebūtu lietderīgi, tādējādi nepieciešams savlaicīgi novērst čeku loterijas organizēšanas izdevumu negatīvas ietekmes uz valsts budžetu risku, norāda FM, piebilstot, ka čeku loterijas efektivitāte pilnībā ir atkarīga no iedzīvotāju aktīvas dalības tajā un, ņemot vērā līdzšinējo līdzdalības rādītāju, dinamika un prognozes norāda uz nepieciešamību pārskatīt čeku loterijas turpmāko organizēšanu.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) organizētā čeku loterija tiktu izbeigta līdz ar 2022.gada čeku gada izlozi, kas notiks 2023.gada februārī.

Šajā gadījumā čekus varēs iesniegt līdz 2023.gada 5.janvārim, tādējādi janvārī notiks pēdējā mēneša izloze par decembri un informācija par izlozē laimējušajiem čekiem tiks publicēta čeku loterijas tīmekļvietnē janvāra otrās nedēļas svētdienā, norāda FM.

Savukārt februārī tiks organizēta gada izloze, un informācija par gada izlozē laimējušajiem čekiem tiks publicēta 2023.gada februāra trešās nedēļas svētdienā.

Čeku loterijas likuma mērķis bija attīstīt godīgu konkurenci un nodokļu saistību labprātīgu izpildi, mudinot pircējus pieprasīt čekus un kvītis par iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem, lai tādējādi veicinātu nodokļu maksāšanas kultūras maiņu sabiedrībā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas