Okupanti atzīst, ka okupētajā Hersonā situācija ir saspringta

Krievija paziņojusi, ka situācija Ukrainas dienvidu pilsētā Hersonā, kuru tā ir okupējusi, ir «saspringta» un ka ir nepieciešams «evakuēt» civiliedzīvotājus, informē britu medijs BBC.

Krievijas televīzijā krievu ģenerālis Sergejs Surovikins sacīja, ka «Ukrainas karaspēks, izmantojot HIMARS raķetes, uzbrūk Hersonas pilsētas infrastruktūrai un mājokļiem», tādējādi esot nepieciešama iedzīvotāju evakuācija.

Kā ziņots iepriekš, jau martā tika paziņots, ka Krievija nelikumīgi deportējusi tūkstošiem cilvēku no Mariupoles – pilsētas, kuru izpostīja Krievijas apšaude – uz savām teritorijām.

Arī Krievijas ieceltā reģionālā amatpersona Kirils Stremousovs brīdināja Hersonas iedzīvotājus, ka «tuvākajā laikā» Ukrainas karaspēks uzsāks pilsētas uzbrukumu.

Hersona bija pirmā lielā Ukrainas pilsēta, kuru Krievija okupēja jau februārī. Tā arī ir vienīgā Ukrainas reģionālā galvaspilsēta, kuru Krievijai tās īstenotā iebrukuma laikā izdevies ieņemt.

Tāpat Kremlis apgalvo, ka Hersona un vēl trīs citi Ukrainas reģioni ir Krievijas daļa, taču starptautiskā sabiedrība šo nelikumīgo Ukrainas teritoriju aneksiju neatzīst un starptautiski noraida.

Tikmēr okupanti kopš 10.oktobra rīta ir masveidā bombardē visu Ukrainas teritoriju. Līdz šim ir nogranduši vairāki sprādzienu viļņi ne tikai Kijevā, bet visā Ukrainā – no Ļvivas valsts rietumos līdz Harkivai austrumos, no Ukrainas galvaspilsētas ziemeļos līdz Odesai dienvidos.

Pēc Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska teiktā, līdz šim ir iznīcināti 30% Ukrainas elektrostaciju, izraisot masveida elektrības padeves pārtraukumus visā valstī. Krievijas raķešu triecieni ir vērsti pret kritisko infrastruktūru un mierīgajiem iedzīvotājiem visā Ukrainas teritorijā, sacijis Zelenskis.

Lasiet arī: Zelenskis: Kopš Krievijas veiktās masveida bombardēšanas iznīcināti 30% Ukrainas elektrostaciju

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas