Panākts risinājums EP vēlēšanās balsot jebkurā iecirknī

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis (AS) un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks (AS) ir konceptuāli vienojušies par risinājumu, kas ļaus nodrošināt iespēju Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās balsot jebkurā iecirknī pēc izvēles, pēc koalīcijas partiju sanāksmes pirmdien, 22.maijā žurnālistiem paziņoja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns (AS) un Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Kučinska un Sprindžuka vienošanās paredzot, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sistēmā esošā Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA) kļūšot par “spēcīgu valsts digitālo lietu aģentūru”, līdz ar to tikšot atrisināts ne tikai jautājums par balsošanu EP vēlēšanās, klāstīja politiķi.

VRAA sadarbībā ar Iekšlietu ministriju (IeM) pārzināšot CVK nepieciešamās informācijas tehnoloģiju sistēmas.

Nākotnē iecerēts, ka VRAA kā “sistēmas arhitekts” pārzinātu, kurām valsts iestādēm un kādas programmas nepieciešams nodrošināt, piebilda Ministru prezidents.

Tuvāko nedēļu laikā varētu tapt detalizētāks ziņojums valdībai šajā jautājumā.

Kā ziņots, Kariņš iepriekš uzdeva IeM, VARAM un Satiksmes ministrijai, kā arī Valsts kancelejai sagatavot un iesniegt iespējamos risinājumus IT nodrošinājumam 2024.gada EP vēlēšanām.

Tas darīts pēc Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vēstulē Ministru prezidentam ir izklāstījusi problēmsituāciju saistībā ar IT nodrošinājuma nepieciešamību.

CVK uzskata, ka steidzami jāatrisina tiešsaistes vēlētāju reģistra jautājums.

Kā aģentūru LETA informēja CVK pārstāvji, līdz EP vēlēšanām ir atlicis gads, un vēl joprojām nav pieņemts lēmums, kas uzturēs un nodrošinās Elektronisko tiešsaistes vēlētāju reģistru (ETVR), kā arī citas vēlēšanām nepieciešamās IT sistēmas. ETVR nodrošina vēlētājiem iespēju balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī pēc savas izvēles.

CVK priekšsēdētāja Kristīne Saulīte uzsver, ka situācija ir ļoti nopietna, un vilcināšanās ar lēmuma pieņemšanu var apdraudēt sekmīgu EP vēlēšanu organizēšanu.

Lasiet arī: Katru vasaru Latvijas ūdenstilpēs bojā iet vidēji 50 cilvēki

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas