Par 220 miljoniem eiro pārdošanā izliktas Zunda Towers augstceltnes

Par 220 miljoniem eiro pārdošanā izliktas “Zunda Towers” augstceltnes Pārdaugavā, liecina sludinājums starptautiskās nekustamā īpašuma kompānijas “Sotheby’s International Realty” mājaslapā.

“Zunda Towers” projekta attīstītāja “Towers Construction Management” izpilddirektors Aigars Gerhards aģentūrai LETA sacīja, ka kompleksa īpašnieka pamatbizness nav nekustamie īpašumi, tāpēc kompleksu vienmēr bijis iespējams iegādāties, ja ir pircējs, kura piedāvātā cena atbilst īpašnieka gaidītajai cenai. 

Gerhards neprognozēja, cik ilgā laikā iecerēts pārdot kompleksu, vien norādīja, ka pēc cenas tas būtu viens no lielākajiem komercplatību darījumiem Baltijā. 

“Ja atradīsies pircējs, kurš gatavs maksāt nosaukto cenu, tad jau juridiskās formalitātes varētu nokārtot diezgan ātri,” teica Gerhards.

Jautāts, vai nav atmesti pirms gada “Towers Construction Management” izziņotie plāni kompleksā būvēt vēl trešo torni, Gerhards sacīja, ka darbs pie šīs būvniecības ieceres joprojām turpinās un notiek nepieciešamā saskaņošanas procedūra.

Savukārt gadījumā, ja šajā laikā “Zunda Towers” tiek atrasts pircējs un kompleksam mainās īpašnieks, tālāka virzība ar trešo augstceltni jau būs atkarīga no jaunā īpašnieka plāniem un iecerēm, piebilda Gerhards. 

Jau ziņots, ka “Zunda Towers” augstceltnes tika pieņemta ekspluatācijā 2020.gada janvārī. Kopējais investīciju apmērs kompleksā sasniedza 200 miljonus eiro.

Projekta attīstītājs ir Krievijas izcelsmes uzņēmējam Jurijam Šefleram pastarpināti piederošais uzņēmums “Towers Construction Management”. 

Šeflera pamatbizness ir saistīts ar alkoholisko dzērienu ražošanu un izplatīšanu. 

“Firmas.lv” informācija liecina, ka “Towers Construction Management” reģistrēta 2010.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 19 844 798 eiro. “Towers Construction Management” 2022.gadā strādāja ar 2,599 miljonu eiro apgrozījumu un guva 70 601 eiro peļņu.

“Zunda Towers” kompleksa kopējā platība ir apmēram 90 000 kvadrātmetru – tajā paredzēti dzīvokļi un biroju platības, savukārt ēkas pirmajos piecos stāvos, kas savieno abus torņus, ieplānoti restorāni, telpas konferenču zālēm, kafejnīcas, tirdzniecības platības. Paredzēts arī fitnesa centrs un 25 metru baseins ar relaksācijas un SPA zonu.

Lasiet arī: Zelenskis rīt ieradīsies vizītē Latvijā

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas