Par godu Latvijas Neatkarības dienai Rīgā 18.novembrī notiks lāpu gājiens

Šogad, Latvijas Republikas proklamēšanas dienā – 18.novembrī –, kad Latvijas Republika svin savu 104.gadadienu, plānots atsākt apvienības Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK svētku lāpu gājiena tradīciju.

18.novembra lāpu gājiens ir viena no Latvijas Republikas Proklamēšanas dienas svētku tradīcijām, kas aizsākās 2003.gada 18. novembrī, kā veltījums Latvijas valstij tās dibināšanas gadadienā.

Kā savā sociālā tīkla Facebook kontā norāda 14.Saeimā ievēlētais politiķis Raivis Dzintars (NA), šogad ir plānots atsākt svētku lāpu gājiena tradīciju, kas iepriekšējos divus gadus nenotika Covid-19 vīrusa izplatības dēļ.

Rīgā, pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa, kas atrodas Krišjāņa Valdemāra ielas un Raiņa bulvāra krustojumā, no pulksten 17.00 plānota gājiena dalībnieku pulcēšanās, koncerts un lāpu saņemšana.

Savukārt pats lāpu gājiens sāksies pulksten 18.00.

 

Tradicionāli 18.novembra lāpu gājiens sākas pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa un noslēdzas pie Brīvības pieminekļa. Gājiena mērķis ir pateikties Latvijas valsts dibinātājiem un brīvības cīnītājiem, kuru ticība latviešu tautas nākotnei un nestie upuri deva iespēju latviešiem būt starp tām retajām pasaules tautām, kurām ir sava valsts, norāda pasākuma organizatori. 

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas